Ünlü otomobil markası kötü şöhreti nedeniyle ismini değiştirecek


Artık dünya öyle bir hal aldı ki, algılarımız diğer tüm tercih sebeplerinin önüne geçiyor. Sık sık duyduğumuz “algı yaratmak” kavramı aslında o kadar derin bir anlam içeriyor ki, herhangi bir şeyi satın alacağımız zaman bile onun gerçek faydası ve kabiliyetinden ziyade bize yansıtılan algılara göre hareket ediyoruz. İşte ünlü otomobil şirketi SsangYong’da bu durumdan muzdarip.

Aslında Güney Koreli otomotiv devlerinden biri olan SsangYong, ülkemizde Çinli bir marka olarak algılanıyor. Bu nedenle de otomotiv kullanıcılarının bu markaya olan talebinin düşük kaldığı söylenebilir.

Ünlü otomobil markası kötü şöhreti nedeniyle ismini değiştirecek

Bununla birlikte aslında bahsettiğimiz durum geri kalan birçok ülkede de bu şekilde. Bu nedenle Güney Koreli otomotiv devi, Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alarak ne kadar sağlam bir araç olduğunu kanıtlasa da üzerine yapışıp kalan “dayanıksız” algısını kırmayı başaramadı.

İşte bu kötü şöhretten kurtulmak ve çalışmalarının karşılığını görmek isteyen şirket yönetimi, 2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren marka ismini KG Mobility olarak değiştirebilmek için hazırlıklara başladı. Bu değişimin tam olarak ne zaman tamamlanacağı ve ülkemizde de satışta olan SsanYong modellerinin akıbetinin ne olacağı şimdilik belirsiz ancak muhtemelen 2024 yılından itibaren satışa sunulacak yeni modellerde KG Mobility markasını göreceğimizi söyleyebiliriz.

Read More

Yorum yapın