POCO C50 Geekbench testinde görüldü: Bu özelliklere bu fiyat?


Xiaomi’nin alt markalarından biri olan ve genelde bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle adından bahsettiren POCO, portföyüne yeni bir model daha eklemek için geri sayıma geçti. Gün içerisinde Hindistan’da tanıtılarak satışa sunulması beklenen POCO C50, tanıtım öncesindeki belki de son sızıntısıyla gündeme gelerek Geekbench performansını gözler önüne serdi.

Tek çekirdek testinden 140 puan alan POCO C50 modelinin çoklu çekirdek testiden ise 504 puan elde ettiğini belirtelim. Tabi ilk başta bu puanlar kulağa son derece az gelebilir ancak bu cihazın giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğu da unutulmamalı.

POCO C50 Geekbench testinde görüldü: Bu özelliklere bu fiyat?

Öte yandan eğer iddialar doğruysa, POCO C50 modeli, kardeş marka Redmi’nin A1+ modelinin yeniden markalanmış hali olacak. Bu senaryo gerçeğe dönerse de o zaman POCO C50’nin gücünü MediaTek Helio A22 yonga setinden aldığını göreceğiz.

Bu işlemci kümesini 3GB RAM + 32GB dahili depolama alanı ile destekleyecek olan POCO C50, arka yüzeyinde 8MP + 0,3MP ön yüzeyinde ise 5MP’lik kamera kurulumlarıyla gelecek. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun şaşırtıcı şekilde 10W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini de belirtelim. Son olarak telefonun ilerleyen zamanlarda ülkemizde de satışa sunulması beklenirken, telefonun 150 dolar civarında bir etikete sahip olması bekleniyor.

Read More

Yorum yapın