Samsung için 2023 beklenenden daha zor geçebilir


Güney Koreli teknoloji devi Samsung’u rakiplerinden ayıran en önemli yönü, birkaç farklı sektöre değil neredeyse teknolojinin olduğu her alana yatırım yapmasıdır. Hatta şirketin, sadece perakende satış yönünde değil aynı zamanda rakiplerine bile ara madde satışı gerçekleştirmesi, onu dünyanın en büyük ve en önemli teknoloji markalarından biri haline getirdi. Ancak 2023 yılı itibariyle bu strateji bile Samsung’un karının düşmesine engel olamayabilir.

Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Güney Koreli teknoloji devi 2023 yılı içerisinde bazı departmanlarının ciddi oranlarda kar azalması yaşayacağını ön görüyor. Bu durumu çalışanlarıyla da paylaştığı iddia edilen Samsung’un en ciddi gerilemeyi ise bellek ve çip tasarımı departmanlarında yaşamayı beklediği iddia edildi.

Samsung için 2023 beklenenden daha zor geçebilir

Özellikle Exynos yonga setinden istediği başarıyı bir türlü alamayan ve bu nedenle de yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy S23’de yıllar sonra ilk defa kendi yonga setine yer vermeyi düşünmeyen Samsung, sadece bu hamlesiyle bile karının önemli bir kısmını feda etmiş olacak.

İşin içine bir de diğer şirketler için üretilen ancak yeterince verimli olmadığı için rakiplere kaptırılan yonga seti kullanıcıları eklendiğinde, Güney Koreli teknoloji devinin neden 2023 yılında daha az kar beklediği anlaşılabilir oluyor. Bakalım Samsung, olumsuz bir atmosferde başladığı 2023 yılını kendi lehine çevirebilecek adımlar atacak mı?

Read More

Yorum yapın