‘Bitcoin Rainbow’ göstergesi en düşük noktada konsolide oluyor! Bu ne demek?


Bitcoin ( BTC ), boğaların güç gösterme baskısı altındayken, 17.000 $ pozisyonunu kısa bir süre kırdıktan sonra kritik 18.000 $ destek seviyesini geri almaya hazır görünüyordu. Bununla birlikte, daha geniş kripto piyasası satışları devam ettikçe varlık o zamandan beri 17.000 doların altına düştü.

‘Bitcoin Rainbow’ göstergesi en düşük noktada konsolide oluyor! Bu ne demek?

Özellikle, ilk kripto para birimi son haftalarda konsolide oluyor ve yatırımcılar bir sonraki fiyat hareketini tanımlaması muhtemel göstergeler ararken, esas olarak yatay fiyat hareketi ile karakterize ediliyor.

Bu doğrultuda, Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat tablosu, yatırımcıların Bitcoin’in fiyat beklentilerini izlemek için kullandıkları araçlardan biridir. Araç, logaritmik bir regresyon izleyen renk bantlarından yararlanır ve uzun vadeli hareketlerine ilişkin potansiyel bir içgörü sağlamak için geçmiş performansı gözden geçirir.

7 Aralık itibariyle, Rainbow grafiği Bitcoin göstergesi, mavi renkle temsil edilen “Temelde Bir Ateş Satışı” seviyesinin altındaki en düşük noktaya ulaştı. Varlık, birkaç haftadır bölgede sıkışıp kaldığı için konumunda konsolide oluyor.

'Bitcoin Rainbow' göstergesi en düşük noktada konsolide oluyor! Bu ne demek? - Resim : 1

Bitcoin Gökkuşağı tablosu. Kaynak: BlockchainCenter

Grafiklerin devam eden konsolidasyonu, Bitcoin’in bir dip bulduğunu ve yakın gelecekte toparlanma potansiyeliyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu çizgide, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin’in son zamanlarda meydana gelen  hareketli ortalama yakınsama sapması ( MACD ) iki haftalık kesişimine dayanarak, kripto para birimi yakında dip ve büyük bir ralli için hazırlanıyor olabilir.

Bitcoin’in seviyeye en son Mart 2020’de, geçen yılın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $ ile sonuçlanan bir boğa koşusuna başlamadan önce olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %1 düzeltme yaparak 16.804 dolardan el değiştiriyor. Haftalık grafik, BTC’nin fiyatının 5 Aralık’ta 17.300 $’a ulaştığını gösteriyor.

'Bitcoin Rainbow' göstergesi en düşük noktada konsolide oluyor! Bu ne demek? - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold 

Şu anda, ayılar daha güçlü ve 16.800 dolarlık destek üzerindeki sürekli baskı, Bitcoin’in 16.400 dolara daha da düşmesini sağlayabilir.

Bitcoin’in bir sonraki fiyat hareketi

Yatırımcılar, Bitcoin’i etkilemesi muhtemel risklerle ilgili haberleri takip etmeye devam ettikçe Bitcoin, özellikle 17.000 doların altında konsolide oldu.

FTX kripto borsasının çöküşünün yanı sıra yatırımcılar, BTC’nin düşük performansının bir kısmının hakim makroekonomik faktörlere bağlı olduğunu düşünerek 13 Aralık enflasyon verilerini izliyor olacaklar.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın