Microsoft kendi WeChat’ini geliştirmek istiyor olabilir


Microsoft, uzun yıllardır olduğu gibi hale en önemli ürünü olan Windows’un omuzlarında yükselmeye devam ediyor. Ancak eğer Office’den Bing’e, Teams’den Outlook’a kadar pek çok önemli servisi bünyesinde barındıran teknoloji devini, sadece Windows’dan ibaret gibi gösterirsek işte o zaman da Amerikalı şirkete büyük haksızlık yapmış oluruz.

Bununla birlikte Microsoft’un son zamanlarda rakipleri Apple ve Google’ın gerisinde kalmaya başladığı düşünülüyor. Hatta belki de şirketin kendisi bile bu düşüncede olabilir çünkü ortaya atılan iddialar tam da böylesi bir geri dönüş hikayesi yazabilmek için gayet uygun.

Microsoft kendi WeChat’ini geliştirmek istiyor olabilir

Microsoft’a yakın kaynaklarca servis edilen son bilgilere göre, Amerikalı teknoloji devi kendi süper uygulaması üzerinde çalışıyor. Peki süper uygulama nedir? En güzel örneği WeChat olan bu kavramın anlamı, bir uygulamanın bünyesinde ödeme hizmetlerinden iletişim servislerine kadar 4, 5 ve belki de daha fazla servisi bulundurması demektir.

İşte Microsoft aslında böyle bir süper uygulama geliştirebilmek için son derece müsait bir şirket. Nitekim biraz önce de belirttiğimiz üzere, markaya ait pek çok önemli servis mevcut. Bu yönünün avantajını kullanmak isteyen Microsoft’un kendi hizmetlerine göre tasarlanmış bir WeChat benzeri uygulama ile karşımıza çıkabileceği konuşuluyor. Ancak şu an için sadece bir iddiadan ibaret olan bu gelişmelere yönelik Microsoft cephesinden yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Read More

Yorum yapın