XRP 2023’te iyi bir yatırım mı?


Kripto para topluluğu hala Ripple – Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasının sonucunu beklerken, yatırımcılar 2023’e giden XRP fiyatını yakından takip ediyor.

XRP 2023’te iyi bir yatırım mı?

Örneğin, dava Ripple lehine sonuçlanırsa, bunun XRP satın almak isteyenler için bir yükseliş hissi olarak görülmesi bekleniyor. Bir hatırlatma olarak, ABD düzenleyicisi blockchain şirketine yasadışı bir şekilde 1,3 milyar doların üzerinde XRP token sattığı iddiasıyla dava açtı. SEC’e göre, tokenler 2013 ile Aralık 2020 arasındaki satış sırasında menkul kıymetlerdi.

Her iki taraf da artık kapanış tartışmalarını sunmuş durumda ve bu da yakın gelecekte bir çözüme varılma olasılığını artırıyor. Bir savunma avukatı olan James Filan, karardan önce SEC’in bazı belgeleri gizli tutmaya çalışan ikinci bir dilekçe sunduğunu açıkladı.

XRP teknik analizi

1 haftalık göstergelerde XRP için kısa vadeli teknik analiz (TA), özet gösterge 13’te bir ‘satış’ duyarlılığına işaret ederken, hareketli ortalamalar (MA) da 13’te ‘güçlü bir satış’ önerdiğinden düşüş eğilimi gösteriyor.

XRP 2023'te iyi bir yatırım mı? - Resim : 1

XRP 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold

Bu arada 27 Aralık’ta kripto ticaret uzmanı Ali Martinez, XRP’nin TD (Tom Demark) Sıralamasına dayalı grafiğinde ‘bir satış sinyali ‘ gösterebileceği konusunda uyardı. Teknik analizinde, yatırımcıların XRP için olası bir düzeltmenin göstergesi olan  düşüş eğilimini de beklemeleri gerektiğini belirtti.

“TD Sequential, XRP dört saatlik grafikte bir satış sinyali sunarken, RSI’ye karşı düşüş eğilimi gösteriyor.”

XRP AI fiyat tahmini

Özellikle, göreli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) gibi çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerini kullanan PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritması ve diğerleri, XRP’nin 1 Ocak 2023’te muhtemelen 0,33 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

Diğer yerlerde, kripto para birimleri için veri bilimi ve makine kendi kendine öğrenme teknolojisini kullanan Coin Fiyat Tahmini, 2023’ün ilk yarısında XRP fiyatının 0,52 dolara çıkacağını tahmin ediyor; ve ikinci yarıda, fiyat 0,01 $ değer kaybedecek ve yılı mevcut fiyatın +%43’ü olan 0,51 $’dan kapatacaktır.

XRP 2023'te iyi bir yatırım mı? - Resim : 2

XRP fiyat tahmini. Kaynak: Madeni Para Fiyat Tahmini

Son olarak, 2022 genelindeki fiyat düşüşüne rağmen, 21 Aralık itibariyle, 1 ila 10 milyon token tutan XRP balina ve köpekbalığı adresleri, 2022’nin son ayında 1.617’ye yükseldi. XRP tokenlerinin yüksek payı %7,23’te tutuldu, bu da büyük ölçekli yatırımcıların hala tokenle ilgilenmeye devam ettiği anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın