Xbox Game Pass içine eklenecek ve yakında çıkarılacak oyunlar [10 Ocak 2023]Xbox Game Pass LOG Tasarım

Microsoft, Xbox Game Pass servisi içerisine gelecek yeni oyunları açıkladı. Ayrıca platformdan çıkarılacak oyunlar da açıklandı.

Xbox Game Pass servisi, oyuncular arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Aylık ödeme ile 100’den fazla oyuna sınırsız olarak erişim sunan servis, firma tarafından yeni anlaşmalar odağında sürekli olarak güncelleniyor. Bu güncellemeler ile servise yeni oyunlar ekleniyor, bazı oyunlar ise anlaşma bitince çıkarılıyor. Peki servise yakında hangi oyunlar dahil edilecek? Hangi oyunlar çıkarılacak? Bu konuda paylaşılan 10 Ocak tarihli resmî liste şöyle:

Persona 3 Portable (Bulut, Konsol ve PC) – 19 Ocak
-Persona 4 Golden (Bulut, Konsol ve PC) – 19 Ocak
-Monster Hunter Rise (Bulut, Konsol ve PC) – 20 Ocak

15 Ocak itibarıyla Game Pass’ten ayrılacak oyunlar ise şunlar:

  • -Danganronpa: Trigger Happy Havoc (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Nobody Saves The World (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Pupperazzi (Bulut, Konsol ve PC)
  • -The Anacrusis (Game Preview) (Bulut, Konsol ve PC)
  • -We Happy Few (Bulut, Konsol ve PC)
  • -Windjammers 2 (Bulut, Konsol ve PC)

Not: Game Pass’ten çıkacak olan oyunları çıkmadan önce indirimle satın alabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game Pass servisine Türkiye’de konsol ve bilgisayar için aylık 29,99 TL‘ye abone olabiliyorsunuz. Servisin her şeye sahip “Ultimate” paketi ise konsol ve bilgisayar için aylık 44,99 TL‘ye elde edilebiliyor. Bu arada Xbox Live Gold üzerinden tek seferde 3 yıllık Game Pass Ultimate sahibi olmak da mümkün. Microsoft normalde bu kadar uzun süreli abonelik satmıyor. Onun detayları burada yer alıyor.

Türkiye’de Game Pass’in bulut temelindeki kullanımı ise bulunmuyor. Xbox Cloud Gaming (Eski adıyla xCloud) sisteminin Türkiye’de ne zaman açılacağı ise üzücü şekilde halen bilinmiyor. Bu sistemin gelmesi uzun zamandır isteniyor çünkü Türkiye’de çoğu kişi yeni nesil oyunları oynayacak güçte güncel sistemlere sahip değil. Ayrıca Türkiye’de oyun fiyatları da inanılmaz yüksek seviyede yer alıyor.

Yeni Xbox Game Pass oyunları yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More