Samsung Galaxy A24’ün özellikleri netleşmeye devam ediyor


Güney Koreli teknoloji devi Samsung için oldukça hareketli günler kapıda diyebiliriz. Şirketin bu sıralar zamanının büyük kısmını 1 Şubat’ta gerçekleştirilecek Galaxy Unpacked etkinliği için harcadığı biliniyor. Ancak Güney Koreli teknoloji devi diğer bir taraftan giriş seviyesi ve orta segment modellerini de ihmal etmiş değil. İşte onlardan biri olan Galaxy A24’ün özellikleri bir kez daha sızdırıldı.

Son gelen bilgilere göre Galaxy A24 karşımıza 6,24 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde bir ekranla gelecek. 90 Hz yenileme hızına sahip olması beklenen bu ekranın AMOLED panel olacağını da belirtelim. Telefonun arka yüzeyinde yer alan 3’lü kamera kurulumu 50MP + 5MP + 2MP’lik kameralardan oluşurken, ön yüzeydeki selfie kamerası ise 13MP olacak.

Samsung Galaxy A24’ün özellikleri netleşmeye devam ediyor

Galaxy A24 gücünü Helio G99 yonga setinden alacak. Bu işlemci kümesinin ise 4GB RAM + 64GB dahili depolama alanı, 6GB RAM + 64GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleneceğini de belirtelim.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacak olan telefon aynı zamanda 25W hızlı şarj teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Kutudan Android 12 işletim sistemi ile çıkması beklenen Samsung Galaxy A24’ün daha sonra Android 13’e kavuşup kavuşmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Read More

Yorum yapın