Twitter, ilginç bir özelliği kullanıma sunuyor


Sanal telefon numaralarını SMS kimlik doğrulamasından engelleyen ilk şirket olmasa da, değişiklik, CEO Elon Musk’ın bot hesaplarını platformdan çıkarmak için giriştiği agresif hareketleriyle bağlantılı olabilir.

Hamle, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak için bir Google Voice numarası kullanmasını engelliyor gibi görünüyor. Ayrıca, daha önce Google Voice ile kimlik doğrulaması yapan kullanıcılar  da hesaplarına erişemeyebilir.

Musk, Twitter’ı satın alıp CEO olarak devraldığından beri (artık bir halef bulduğunda bu unvanı bırakacağını söylüyor), Musk platformdaki botları yok etme konusunda azimle çalışıyor. Bu ayın başlarında Platformer, şirketin Rusya, Endonezya, Hindistan ve Malezya’daki ağlar da dahil olmak üzere dünya çapında 30 mobil operatörden gelen trafiği engellediğini bildirdi.

Twitter, ilginç bir özelliği kullanıma sunuyor

Hamle, 2FA için bu kablosuz taşıyıcıları kullanan meşru hesaplar da dahil olmak üzere binlerce hesaba erişimi engelledi. Musk, taşıyıcıları, Twitter’ın SMS için sözleşmeden doğan borcunu şişirmek için sahte metinler yayınlamakla suçladı.

Gmail hesabı olan herkes ücretsiz bir Google Voice numarası ayarlayabiliyor, bu da onu botlar, dolandırıcılar ve spam gönderenler için kolay bir kimlik doğrulama aracı haline getiriyor. Bu hamle Musk’ın devralışından beri görünüşte düzensiz olan revizyonlarıyla düşünüp eleştirmek mantıklı gibi görünse de, finans kurumlarından flört uygulamalarına ve 2FA’dan sanal sayıları engellemek çoğu uygulama için standart bir uygulamadır.

Twitter hesabınızı Google Voice kimlik doğrulaması ile ayarladıysanız, numarayı desteğe başvurmadan değiştirmeniz gerekiyor. Bu numarayı kaldırmak ve kendi operatör hattınızı eklemek için Twitter Ayarları> Güvenlik ve Hesap Erişimi> Güvenlik> İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’ya gidebilirsiniz.

Read More

Yorum yapın