TOGG’un çıkış tarihi için önemli açıklama! CEO Gürcan Karakaş 2024 sonunu işaret etti


Türkiye, ilk otomobili olan Devrim’in yarım kalan hikayesini tamamlama konusunda oldukça kararlı. Bunun için önemli isimlerle anlaşılmış ve bu isimler TOGG projesinin başına geçmişti. Geçen zaman içerisinde proje meyvelerini vermeye başladı ve Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili TOGG, üretim bandından inmeye başladı. 2023 yılının Mart ayından itibaren ülkemizde satışa çıkacak olan yerli otomobilimiz, Avrupa pazarına da girmeye hazırlanıyor.

TOGG Avrupa’da ne zaman satışa çıkacak? İşte yanıtı!

Türk-Alman Ekonomi Forumu’nda konuşan TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, önemli değerlendirmelerde bulundu. TOGG’un Avrupa macerası hakkında da konuşan Karakaş, yerli otomobilin Avrupa için ne zaman satışa çıkacağından ilk hangi ülkelere satılacağına kadar pek çok konuda önemli ip uçları verdi. Karakaş’ın açıklamaları şu şekilde oldu:

2024’ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey’de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.

Read More

Yorum yapın