Lionel Messi, yumurtayı geçerek Instagram rekoru kırdı

Dünyanın en önemli futbolcuları arasında yer alan Lionel Messi, Instagram içerisinde bir rekor daha kırmayı başardı.

Arjantin milli takımı ile beraber Fransa’yı yenerek Dünya Kupası’nı kazanan ve büyük bir hayali gerçeğe dönüştüren Lionel Messi tarafından paylaşılan buradaki fotoğraf galerisi, geçtiğimiz gün 47 milyondan fazla beğeni alarak Instagram’da en çok beğeni alan spor paylaşımı olmuştu. Bu fotoğrafın beğeni oranı elbette dünden bu yana yerinde saymadı. Şu an 64 milyon beğeniye ulaşan bu özel fotoğraf galerisi, 2019 yılından bu yana Instagram’ın en çok beğeniye sahip en ilginç fotoğrafı olan, direkt olarak burada görebileceğiniz 57 milyonluk “yumurta” fotoğrafını geride bırakmayı başardı.

Şu an 404 milyon takipçiye sahip olan ve 288 kişiyi takip eden Messi, halen dünyanın açık ara en çok konuşulan sporcusu konumunda bulunuyor. Instagram platformunda bir önceki rekoru yarım milyar takipçiyi geride bırakan ilk kişi olarak Cristiano Ronaldo kırmıştı. Ronaldo, platformda şimdiye kadar 3.414 farklı paylaşım yaptı ve şu an 521 kişiyi takip ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ikili geçtiğimiz haftalarda ise paylaştıkları burada görebileceğiniz fotoğraf ile çok ses getirmişti. Bu fotoğraf hem Ronaldo hem de Messi tarafından eş zamanlı olarak paylaşılmış ve çok ses getirmişti. Sadece 30 dakika 10 milyondan fazla beğeni alan fotoğraf, lüks giyim markası Louis Vuitton’un reklam çekiminden gelmişti.

Instagram, TikTok karşısına kan kaybediyor ancak halen çok ciddi şekilde kullanılıyor. En son yapılan açıklamaya göre firma güncel olarak aylık 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısını ulaşmış durumda. 2018 yılında aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geride bırakan Instagram, halen Facebook’un gerisinde yer alıyor.

Instagram ve Lionel Messi rekoru yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Read More