IKEA yurt dışında elektrikli kargo bisikleti kullanmaya başladı

IKEA

IKEA, çevreci yaklaşıma sahip firmalardan ve bu bağlamda yurt dışında elektrikli kargo bisikleti kullanmaya başladı.

Farklı ülkelerde yer alan bazı IKEA mağazaları, pilot program kapsamında kısa mesafeli ürünlerini elektrikli kargo bisikletleriyle taşımaya başladı. Firmanın renklerini taşıyan bu bisikletlerin arkasında görebileceğiniz büyük bir taşıma bölümü yer alıyor. Bunun dışını mantıklı bir adım atarak güneş panelleriyle donatan firma, süreci pilot testlerden olumlu geri dönüş alırsa daha geniş hale getirmek istiyor. Ürünlerinin kutuları ciddi şekilde ufak olduğundan bu bisiklet modeliyle çok sayıda ürünü taşıyabildiklerini belirten IKEA, bisiklet atılımı hakkında özel olarak şunu aktarıyor:

“Bu bisiklet IKEA ürün yelpazesinin yaklaşık yüzde 90’ını taşıyabiliyor ve modern dizel kamyonetlere göre yüzde 98 daha az CO2 salınımı yapıyor. IKEA olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmeti daha sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve erişilebilir bir bakış açısıyla geliştirmenin yeni yollarını keşfetmek oldukça önemli. Güneş enerjisiyle çalışan kargo bisikleti tüm bunları fazlasıyla sağlıyor.”

SunRider olarak geçen elektrikli kargo bisikleti firmaya göre yaklaşık 100 km menzil getiriyor ve toplam 150 kg yük taşıyabiliyor. Tek seferde birden fazla sipariş ile yüklenebilen bisiklet, kullanışlı ve aynı zamanda süspansiyon sistemleriyle sürücüsü için konforlu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

IKEA bundan önce Sonos birlikte çalışarak ürettikleri bir ürün ile gündeme gelmişti. İkilinin 2019 yılında doğan Symfonisk serisine en son ekledikleri son ürün bir lambader olmuş ve bu ürün iki görevi bir arada sunuyordu. Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz model konumlandırıldığı ortama hem aydınlatma sağlıyor hem de bir Bluetooth hoparlör olarak görev yapıyor. Yurt dışı fiyatı 260 dolar olarak açıklanan ürün, bizce aşırı şık bir tasarıma sahip değil ancak aşırı kötü de durmuyor. Ses gücü aydınlatma performansından daha yüksek olan ürün, stereo kurulumuna da izin veriyor.

IKEA bisiklet kullanımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More