“Elon Musk bir süredir Twitter için yeni CEO arayışında”Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Twitter platformunu tam 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, CEO’luk görevini söz vermesine rağmen halen bırakmadı.

Elon Musk kaçırdıysanız dün Twitter üzerinde bir anket başlattı. Twitter CEO’luğunu bırakma konusunda açılan bu ankete 17 milyondan fazla oy geldi. Aynı gün içerisinde sona eren anketin sonucu ise yüzde 57,5 ile “evet” çıktı. Bu anketin sonucuna uyacağını belirten Musk’tan sonuca yönelik halen net bir açıklama gelmedi. Birçok başka konuda görüş bildiren ve Twitter üzerinde paylaşımlar yapan Musk, CEO’luğu bırakma konusunda sessiz kalmayı sürdürüyor. Bunun arkasında ise yüksek ihtimalle henüz yerine geçecek kişiyi tam olarak bulamaması yer alıyor. 

Bugün çıkan taze bir bilgiye göre Musk bahsi geçen anketi açmadan önce CEO arayışına girmişti. Ortaya atılan iddialara göre Musk’ın aklında CEO’luk koltuğu için şu an Jason Calacanis, David Sacks ve Jared Kushner gibi isimler geçiyor. Ancak henüz son kararın verilmediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk biliyorsunuz şu an Twitter, SpaceX ve Tesla gibi üç büyük şirketin CEO’su konumunda bulunuyor. Bu konuda geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan Musk, Twitter’ın uzun süreli CEO’su olmak istemediğini açık olarak belirtmişti. Musk ayrıca genel olarak da CEO’luk görevlerinden sıkıldığını aktarmış, hiçbir şirketin CEO’su olmak istemediğini söylemişti. Tesla ve SpaceX’in başında çok uzun zamandır yer alan Elon Musk, Twitter’daki zamanını azaltmayı ve en sonunda sosyal medya şirketini yönetecek yeni bir lider bulmayı istediğini aktarılmıştı.

Bu aralar kendisini eleştiren iki Tesla çalışanını yasalara aykırı olarak kovmasıyla gündemde olan Musk, göreve geldikten sonra çok sayıda Twitter çalışanını da işten çıkarmıştı.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More