iddia: Bitcoin’in uzun vadede altından daha iyi performans gösterecek!


Kripto para birimi sektörü, kripto ticaret platformu FTX’in çökmesiyle başlayan büyük satıştan hâlâ sersemliyor ve piyasa değerine göre en büyük varlığının fiyatı olan Bitcoin ( BTC ) konsolide olmaya devam ediyor.

iddia: Bitcoin’in uzun vadede altından daha iyi performans gösterecek!

Bununla birlikte, Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, 7 Aralık’ta açıkladığı gibi, Bitcoin’in gelecekte en büyük rakibi olarak altından daha iyi performans gösterebileceğini öne sürerek Bitcoin ve bir bütün olarak sektör hakkındaki iyimser görünümünü korudu.

Özellikle, McGlone şunları söyledi:

“Yeni ortaya çıkan teknoloji/varlık, gördüğümüz kadarıyla uzun vadede metalden daha iyi performans gösterme konusunda en büyük rakip ve çok soğuk bir fiyat bölgesine doğru geriliyor.”

Ayrıca, “ilk olarak 2017’de ulaşılan Bitcoin-altın oranının yaklaşık 10 kat seviyesinde” olduğunu gösteren bir grafik yayınladı ve ekledi: “Hızla dijitalleşen bir dünyada, kıyaslama kriptosu, eski koruma altının en büyük rakibi.”

iddia: Bitcoin'in uzun vadede altından daha iyi performans gösterecek! - Resim : 1

Bitcoin’e karşı altın. Kaynak: Mike McGlone/Bloomberg Intelligence

Oynaklık yüksek ama düşüyor

McGlone, metalin yaklaşık 4 katı ile Bitcoin’in 260 günlük oynaklığının, FTX çöküşüyle ​​bir gerilemeyle karşı karşıya kalan artan benimsenmeye rağmen, altının yaklaşık 10 katı olduğu 2018’dekinden çok daha düşük olmasına rağmen hala nispeten yüksek olduğunu kabul etti.

Ayrıca, “kripto para biriminin, altın ve ABD Hazine tahvillerinin yüksek beta sürümüne geçiyor olabileceğini” vurguladı ve “Bitcoin’in göreli riskinin azalmasının an meselesi olabileceği” sonucuna vardı.

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni şu anda 16.824,29 $ fiyatla el değiştiriyor, günlük %0,07’lik çok hafif bir artış kaydediyor, ancak önceki haftaya göre %1,60’lık eşit derecede mütevazı bir düşüş kaydederek aylık 14,79’luk kaybı artırıyor.

iddia: Bitcoin'in uzun vadede altından daha iyi performans gösterecek! - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Daha önce Finbold, ‘Bitcoin Rainbow’ göstergesinin en düşük noktasında konsolide olduğunu bildirdi, çünkü ilk varlık 17.000 $ seviyesini geri kazanmayı hedefliyordu, oysa göstergeler bir dibe ve gelecekte olası bir boğa koşusuna işaret ediyordu.

Aynı zamanda, Online Blockchain CEO’su Clem Chambers, FTX krizi çözülmeden kaldığı ve Ethereum’un ( ETH ) 2022’nin ikinci yarısında Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği görüldükten sonra 8.000 dolara düşebileceği konusunda uyardı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın