Honda ve LG Energy Solution büyük bir ortaklık kurduHonda ve LG Energy Solution

Honda ve LG Energy Solution, elektrikli otomobil geleceği kapsamında dev bir yatırım ortaklığı kurduklarını duyurdu.

Haber Türk’te yer alan habere göre Honda, 2030 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı 30 farklı elektrikli otomobil modelinin üretimi kapsamında yeni bir iş birliği açıkladı. Geçtiğimiz yıl yeni elektrikli araç serisinin pil üretimi için LG Energy Solution ile de iş birliği yapacağını duyuran Japon otomotiv üreticisi Honda, bugün ortak girişimin resmi olarak kurulduğunu açıkladı. Yeni üretim tesisinin kurulması için tam 3,5 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını belirten alanlarının devleri Honda ve LG Energy Solution, toplam yatırımın ilerleyen dönemde 4,4 milyar dolara ulaşacağını paylaştı.

Elektrikli otomobil modelleri önümüzdeki dönemde sayı olarak ciddi şekilde artacak. Hatta bu konuda en son KPMG üzerinden yapılan şu açıklama dikkat çekmişti: “Önümüzdeki dört yıl içinde küresel pazara 160 yeni elektrikli araç modeli geleceği tahmin ediliyor. Birçok yönetici, Apple’ın otomobil pazarına gireceğini ve 2030 yılına kadar elektrikli araç pazarındaki liderlerden biri olacağını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2030 yılında elektrikli araç pazarında lider olması beklenen ilk üç marka sırasıyla Tesla, Audi ve BMW olurken otonom araç çözümlerinde lider olması beklenen ilk üç marka ise sırasıyla Tesla, Huawei ve Waymo (Google) oldu.”

Honda ve LG Energy Solution ortaklığı yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More