Coinbase borsasında devasa işten çıkarma!


Tüm kripto para birimi endüstrisini saran kaosun ortasında, kripto ticaret platformu Coinbase’in önünde daha fazla sorun var çünkü çalışanları bir başka işten çıkarma turuna hazırlanıyor.

Coinbase borsasında devasa işten çıkarma!

Kripto borsasının 10 Ocak’ta yaptığı duyuruya göre Coinbase, “kripto piyasasındaki gerilemelere karşı uygun operasyonel verimliliği sağlamak ve ortaya çıkabilecek fırsatları yakalamak” için 950 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

Bu, daha önce Haziran 2022’de iş gücünün yaklaşık %18’ini veya 1.100 kişiyi işten çıkaran Coinbase için ikinci büyük işten çıkarma turu. CEO Brian Armstrong, CNBC’nin Squawk Box geliştirmesi hakkında yorum yaptı:

“Geriye dönüp baktığımızda, daha fazlasını yapmalıydık. Yapabileceğiniz en iyi şey, bilgi elde edilir edilmez hızla tepki vermek ve bu durumda yaptığımız da bu.”

Duyuruya göre işten çıkarılan çalışanlara en az 14 haftalık temel maaş tazminatı (artı çalışılan yılda iki ek hafta), sağlık sigortası, çalışma vizesi sahipleri için ekstra destek ve diğer avantajlar verilecek.

Mart 2023’te sona eren çeyrek için işletme giderlerini %25 azaltma teklifinin bir parçası olarak Coinbase, başarı olasılığı daha düşük olan birkaç projeyi de kapatmayı planlıyor.

COIN’in büyük Coinbase haberlerine tepkileri

Basın zamanında, Coinbase hissesinin piyasa öncesi fiyatı biraz düştü ve 0,37 $ veya 37,55 $’dan %0,99 düşüşle 37,18 $ oldu. 9 Ocak Pazartesi günü Coinbase hissesinin fiyatı, önceki 24 saate göre %15,06 ve son beş günde %4,71 artış kaydederek hisse başına 38,27 dolardan kapandı ve hala 10,16’dan toparlanmaya çalışıyor.

Coinbase borsasında devasa işten çıkarma! - Resim : 1

COIN beş günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Birden çok zaman diliminde bir araya gelen birden çok trend çizgisi aracılığıyla 33,25$ civarında bir destek bölgesinin oluştuğunu da belirtmekte fayda var. Öte yandan, şu anda bölgede 38,28 dolar civarında bir direnç bölgesi bulunuyor.

Coinbase’in hisse senedinin daha önce kripto para borsasını çevreleyen gelişmelerle bağlantılı olarak tepki verdiği biliniyordu. Örneğin, Coinbase’in uyum programlarıyla bağlantılı olarak New York Mali Hizmetler Departmanı ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma üzerinde anlaşmasının ardından 4 Ocak 2023’te %12 yükseldi.

Öte yandan, Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu’nun (BaFin) Coinbase Germany GmbH ile ilgili olarak Alman Bankacılık Yasası’nın “uygun iş organizasyonu”nu ihlal ettiği gerekçesiyle verdiği karar, 8 Kasım 2022’de hisseyi %10’un üzerinde düşürdü.

Eylül 2022’nin başlarında, blockchain fintech yazılım şirketi Varitaseum Capital, ödeme ve transfer teknolojisi patentiyle ilgili olarak Coinbase’e karşı 350 milyon dolarlık bir dava açarak COIN hisselerini %8’den fazla batırdı.

Read More

Yorum yapın