Elon Musk, Pfizer yöneticisinin aşı karşıtı baskılarını ifşa etti


Pfizer yönetim kurulu üyesi ve eski FDA başkanı Scott Gottlieb hakkında şok edici bazı ifşalar ortaya çıktı. Görünüşe göre Pfizer yönetim kurulu üyesi Covid-19 aşıları hakkında şüphe uyandıran bir tweet’in kaldırılması için Twitter’a baskı yapmış.

Tartışmalı muhabir Alex Berenson’a sızdırılan belgeler, Dr Scott Gottlieb’in Pfizer aşısının etkinliği hakkında şüphe uyandıran tweetleri kaldırmaya ve baskılamaya çalıştığını ifşa etti. Aşı konusu böylesi tartışmalı ve farklı tezlere açıkken sızdırılan bu bilgiler kısa sürede sosyal medyada milyonlarca okuma aldı.

Elon Musk, Pfizer yöneticisinin aşı karşıtı baskılarını ifşa etti

— Alex Berenson (@AlexBerenson) January 9, 2023

Görünüşe göre doğal bağışıklığın aşıya kıyasla daha etkili olduğunu öne süren bazı gönderilerin kaldırılması için Pfizer yönetim kurulu başkanı sosyal medya platformuna fazlasıyla baskı yapmış.

Söz konusu ifşalar Twitter’ın bilgi paylaşımı ve gazetecilik konusunda önemini tekrar gündeme getirdi. Her ne kadar Elon Musk’ın yönetimini çoğu kişi tarafından sorgulansa da “Twitter Dosyaları” olarak adlandırılan bu ifşaler platformun önemini tekrar gözler önüne serdi.

Read More

Yorum yapın