Bitcoin 21K oldu: Kripto piyasasında mini boğa mı geliyor?


Cuma günü açıklanan *PMI verisi aslında ekonomideki soğumaya işaret ediyordu. Ancak bu veriler yükselişin temelini de oluşturuyor. Bitcoin ve kripto paraların önlenemeyen düşüşü en sonunda artık durdu diyebiliriz.

Açıklanan enflasyon rakamları, enflasyondaki devam eden düşüşün zaten sinyallerini vermişti. Bugün, en nihayetinde enflasyon 2021 Kasım seviyelerine kadar geriledi. 2022 yılında yaşanan kripto çöküşünde güçlü kalabilen kripto yatırımcıları şimdi dipten yaptıkları alımların meyvelerini toplayabilirler.

*PMI: PMI, (Purchasing Manager Index), pazar payı yüksek şirketlerin satın alma yöneticileri arasında yapılan aylık anketlerden elde edilen ekonomik göstergelerdir.

Bitcoin 21K değeri geçebilir

ABD doları endeksi aylar sonra 102 seviyesinin tabanına gelirken, 103 seviyelerine çıktığı takdirde altın, kripto ve diğer risk piyasaları için büyük bir yükselişin zeminini oluşturabilir.

Bitcoin şimdilik önceki ay piyasalarda gördüğümüz ara yükselişlerden birini yaşıyor diyebiliriz. Bu yükseliş FED‘in faizler için zirve noktasını ilan etmeye hazırlandığı zamanda gelmesi, piyasaların hareketlenmesi nedeniyle kaynaklandığı düşünülüyor.

Bitcoin 21K seviyelerine çıkışını sürdürüyor: Yeni bir boğa mı gelecek?

Bitcoin yükseliyor ancak henüz boğa sezonunu başlatacak olan kritik eşiğe gelmedi. Bitcoin’in Google aranma hacim grafiklerinde de bir artış söz konusu.

Bitcoin’in mevcut yükselişine rağmen aranma hacminde ciddi bir artış yok. İlerleyen aylarda Bitcoin’in 30.000 dolar üzerinde tutunması halinde aranma hacminin de yeniden artmaya başlaması ve piyasaya çok daha fazla yeni yatırımcıyı çekmesi bekleniyor.

Read More

Yorum yapın