Asgari ücretliye TOGG müjdesi! Şahin’i falan bırakın TOGG’a bineceksiniz!

Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG için geri sayım sürüyor. Peki asgari ücrete sahip birisi TOGG’u nasıl satın alacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.


Asgari ücretliye TOGG müjdesi! Şahin’i falan bırakın TOGG’a bineceksiniz! - Page 1

Uzun bir süredir geliştirme aşamasında olan TOGG için geri sayım başladı. Türkiye’nin elektrikli motora sahip ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG önümüzdeki ay itibariyle ön satışa çıkmış olacak. Ön siparişler ise TOGG’un mobil uygulaması üzerinden alınacak.

Asgari ücretliye TOGG müjdesi! Şahin’i falan bırakın TOGG’a bineceksiniz! - Page 2

Peki en merak edilen soruya gelelim. TOGG’un fiyatı ne kadar olacak? Şu andaki parametrelerle konuşmamız gerekirse 800 bin TL ile 1 milyon TL arasındaki bir etiket kesinleşmiş durumda. Yine de genel kanı fiyatın 900 bin TL’nin üzerine çıkmayacağı yönünde. Peki asgari ücretle çalışan birisi için TOGG satın almak mümkün olacak mı?

Asgari ücretliye TOGG müjdesi! Şahin’i falan bırakın TOGG’a bineceksiniz! - Page 3

Mevcut şartlar üzerinden konuşmamız gerekirse, 800 ya da 900 bin TL’lik otomobili satın almak için sağlam bir nakit ihtiyacı gerekiyor. Yani birikmiş bir yatırımınız yoksa, taksit ve vade sayısı ne kadar uzun olursa olsun, TOGG’u satın almanız çok da olası değil. Fakat köşede 400 bin TL ve üzeri bir yatırımınız varsa işler değişebilir. Fakat hemen üzülmeyin. Çünkü asgari ücretle çalışanlara TOGG kapısı henüz kapanmış değil.

Asgari ücretliye TOGG müjdesi! Şahin’i falan bırakın TOGG’a bineceksiniz! - Page 4

Malum, önümüzdeki süreçte çıkacak olan tek TOGG modeli, C-SUV yapısında olan model değil. Lansmanda pek çok TOGG modeli tanıtılmıştı. Hatta herkesin rahatlıkla ulaşabileceği TOGG modeli için de 2027 yılı işaret edilmişti.

Read More

Yorum yapın