Apple’ın yeni iPad modelleri hakkında taze bilgiler çıktıiPad Pro LOG tasarım

Teknoloji devi Apple, iPad geliştirme çalışmalarına aktif olarak devam ediyor. Bu sefer spesifik olarak üç farklı model gündemde.

Apple, ortaya çıkan son bilgilere göre 2024 yılında pazara sunmak adına 11,1 inç ve 13 inç ekran boyutlarına sahip iki iPad Pro üzerinde çalışıyor. Yüksek ihtimalle Samsung’dan gelen dayanıklı OLED paneller üzerine kurulacak bu ince çerçeveli olması beklenen tabletler, gerçek siyahlar getirecek ekranlarında 120 Hz yenileme hızı sunacaklar ve güçlerini 3 nm Apple M3 işlemciden alacaklar. Firmanın uzun zamandır “iddia” olarak gündemde olan 14,1 inç mini-LED ekranlı iPad’i ise söylendiği kadarıyla 2023 yılında gelmeyecek. Daha önce 2023’te lanse edileceği aktarılan “Pro” ürün, henüz kesin değil ancak 2024 ya da sonrasında da karşımıza çıkmayabilir. Apple “Pro” tarafta üstteki OLED modeller ile yoluna devam edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce de yeni iPad mini gündeme gelmişti. Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre şirket tarafından geliştirme aşamasında olan bu yeni iPad mini ya 2023’ün sonunda ya da 2024’ün hemen başında lanse edilecek. Tasarımsal olarak yukarıda gördüğünüz ilk modelden farklı olması beklenmeyen tablet, yüksek ihtimalle yine 8,3 inç civarında bir LCD ekran üzerine kurulacak.

A16 Bionic işlemci üzerine kurulması beklenen tablet, bu açıdan sadece performansı yükseltmeye yönelik bir güncelleme olabilir. Henüz hakkında başka detayın olmadığı tablet, Kuo’ya göre Apple’ın ürün gamında uzunca bir süre daha kalmaya devam edecek. Ürün çok fazla öne çıkmıyor ancak birçok kişi halen tek elle yönetebildiği ve rahatlıkla taşıyabildiği bir iPad istemeyi sürdürüyor.

iPad detayı yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More