2023 ve Sonrasında Netflix’e Gelecek fantastik filmler

Bir fantastik film için yeterliliğimiz, onun sihir, efsane veya doğaüstü olayları içeren kurgusal bir evrende geçmesi gerektiğidir. Bazı başlıklar hiç şüphesiz fanteziden çok bilim kurgu kampına girecek, ama olsun yine de buna değer!


2023 ve Sonrasında Netflix'e Gelecek fantastik filmler - Page 1

İşte Netflix’in 2023 veya sonrasında vizyona girmesi için çalıştığı tüm fantastik filmlerin önizlemesi.

Alice in Wonderland

İlk olarak Ekim 2020’de duyurulan bu klasik edebiyatın fantastik müzikal uyarlamasının ne kadar ilerlediği belli değil.

ALICE olarak adlandırılacak olan filmin adı, yapımcılığını Alaşım Entertainment’tan Leslie Morgenstein ve Elysa Dutton’dan ve At Last Productions afişinin başrolünü ve yapımcılığını üstlenen Sabrina Carpenter’dan geliyor.

2023 ve Sonrasında Netflix'e Gelecek fantastik filmler - Page 2

Damsel

Netflix’in favorisi Millie Bobby Brown’ın yayıncıyla yakında çıkacak çok sayıda projesi var, bunlardan biri Dan Mazeau’nun yönettiği yeni fantastik film, Damsel.

Prenses Elodie’nin oynadığı film, onun krallığın mağara ejderhasına kurban edildiğini görüyor.

Filmde Bobby Brown’ın yanı sıra Nick Robinson, Angela Bassett, Ray Winstone ve Robin Wright rol alacak.

Film 2022 yılı boyunca çekildi ve yaz aylarında sona erdi. Bunun 2023’te düşüp düşmeyeceği belli değil, ancak altı aydan uzun bir süredir post prodüksiyon aşamasında olduğu düşünüldüğünde, bu iyi bir bahis.

2023 ve Sonrasında Netflix'e Gelecek fantastik filmler - Page 3

Dragons Lair

Klasik Don Bluth video oyununa dayanan bu fantastik uyarlama, Prenses Daphne’yi kötü ejderha Singe’den ve Mordroc adlı bir büyücüden kurtarmak için yola çıkan şövalye Dirk the Daring’i konu alıyor.

Film hakkında en son Kasım 2022’de Ryan Reynolds’ın Netflix’in fantastik filmle büyük bir ivme kazandığını söylediği zaman duyuldu. Bununla birlikte, geliştirme aşamasında olduğu veya onu ekranlarımızda görmeye ne kadar yakın olduğumuz bilinmiyor.

2023 ve Sonrasında Netflix'e Gelecek fantastik filmler - Page 4

God Country

Jim Mickle’ın yönetiminde olduğu bu yeni çizgi roman uyarlamasının arkasında Legendary Entertainment, Aftershock Media ve Nightshade Entertainment olacak.

Image Comics’e göre , şunları bekleyebilirsiniz:

Demanstan muzdarip yaşlı bir dul olan Emmet Quinlan, yalnızca çocukları için bir sorun değil, şiddetli patlamaları yerel polislerin kaldırabileceğinden daha fazla. Bir kasırga evini ve çevredeki Batı Teksas kasabasını yerle bir ettiğinde, enkazdan restore edilmiş bir Quinlan yükselir. Bununla birlikte, fırtınanın gözündeki büyülü kılıç ona sağlam bir zihin ve bedenden fazlasını verir. Artık kılıcın Lone Star State’e çektiği diğer dünya yaratıklarıyla yüzleşebilecek tek adam o…”

Filmin 2023’ün sonlarına kadar prodüksiyona başlamayacağını daha yeni öğrendiğimize göre, bunun 2023’te vizyona girmesi ihtimali yok .

Read More

Yorum yapın