Xiaomi Watch S2, Buds 4 ve fazlası yeni ürün tanıtıldı

Xiaomi 13 ve 13 Pro yanında Xiaomi Watch S2 akıllı saat, Xiaomi Buds 4 kablosuz kulaklık ve bazı diğer ürünler de görücüye çıkarıldı.

Xiaomi Buds 4, firmanın Çin pazarında 100 dolarlık fiyata sahip en yeni kablosuz kulaklık modeli. Üç farklı renkte tasarlanan ürün, bizce çok şık görünüyor ancak esas olarak teknik olarak öne çıkıyor. Grafen temelli çift manyetik dinamik sürücüler ile yüksek ses kalitesi getiren ürün, LHDC 5.0 ile yüksek çözünürlük sunuyor ve aktarıldığı kadarıyla 360 derece çalışan uzamsal ses taşıyor. Tek olarak 6 saat, hazne ile beraber 30 saat pil ömrü sunan üründe, yerleşik mikrofonlar üzerinden aktif gürültü engelleme sunuluyor ve şeffaflık modu da eksik edilmiyor. İki farklı cihaza aynı anda bağlanabilen kablosuz kulaklık, fiyat-performans konusunda iddialı görünüyor.

Vücut kompozisyonu ölçümü ile dikkat çeken Xiaomi Watch S2, klasik saat tasarımını sevenleri memnun edecek bir akıllı saat modeli. Farklı renkte kayışlar ile alınabilen model, Xiaomi Buds 4 gibi oldukça şık görünüyor ve bir akıllı saatten beklenen her şeyi yerine getirebiliyor. 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı boyutu bulunan akıllı saat, 46 mm sürümüyle 12 gün, 42 mm sürümüyle ise 7 günlük pil ömrü sağlayabiliyor. Akıllı saat için Çin özelinde açıklanan başlangıç fiyatı yaklaşık 143 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Sound Pro modeli de tanıtılan yeni ürünler arasında yer alıyor. Silindirik tasarımlı bir akıllı hoparlör olan ürün, Çin pazarında 150 dolardan satılacak. Bluetooth üzerinden kablosuz olarak çok sayıda cihazla bağlantı kurabilen ve istenirse kablolu olarak da kullanılabilen gelişmiş hoparlör, şık bir LED aydınlatma taşıyor ve yerleşik subwoofer ve normal sürücüleri ile boyutundan büyük ses verebiliyor. Şimdilik sadece siyah renkte karşımıza çıkan akıllı hoparlör, SBC ile AAC desteklerine sahip.

Xiaomi tarafından tanıtılan yeni ürünler arasında Xiaomi Router 10000 modeli de vardı. 2.4GHz, 5.2GHz ve 5.8GHz bantlarında çalışan iddialı ürün, dört anten üzerine kuruluyor ve gücünü Qualcomm imzalı bir işlemciden alıyor. Bu işlemci ve yüksek aktarımı sorunsuz sağlamak için router aktif bir soğutma sistemi taşıyor. Daha çok oldukça yüksek hızlı internet erişimine sahip kişilere hitap eden ürün, Çin pazarında 244 dolarlık bir fiyata sahip.

Firma ayrıca Apple imzalı Mac mini’yi akla getiren Xiaomi Mini PC isimli çok bir ufak bilgisayar modeli de tanıttı. Avuçta tutulabilecek kadar ufak olan ve Windows 11 işletim sistemi üzerine kurulan Mini PC, gücünü 40W’lık 12. nesil Intel Core i5-1240P işlemciden alıyor, 16 GB RAM ile 512 GB SSD taşıyor ve 570 dolarlık bir başlangıç fiyatı ile karşımızda bulunuyor. Modelde HDMI 2.1, WiFi 6 ve Bluetooth 5.3 bulunduğunu da belirtelim.

Bu arada Xiaomi, detaylarına burada yer verdiğimiz Xiaomi Mix Fold 2 katlanabilir telefon modeli için de aşağıda görebileceğiniz iki yeni şık renk seçeneğini duyurdu. Bu ürünlerden Mix Fold 2 hariç hepsi ileride Türkiye’de de satılacaktır. Ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtelim.

Xiaomi Watch S2, Xiaomi Buds 4 ve fazlası yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More