Togg, drone ile ağaç ekmek için Ecording ile ortaklık kuruyor

Yerli otomobil girişimi Togg, CES 2023 kapsamında açılan resmi internet sitesi üzerinden drone ile ağaç ekmek odağında Ecording ile ortaklık kurduklarını duyurdu.

Başından beri çevreci bir yaklaşımı merkeze alan Togg, yeni çalışması için buradaki resmî sitesinde şu açıklamaları yaptı: “Küçük adımlarla anlamlı dönüşümler yaratalım! Togg’da önceliğimiz sürdürülebilirliktir. Doğa ile uyumlu yenilikçi çözümler üretmek için buradayız. Artık doğa teknolojinin yardımıyla iyileşecek. Siz de bu dönüşümün bir parçası olabilirsiniz. Sizler için ekeceğimiz bir ağaç seçerek, sizi temiz enerji dönüşümlerini desteklemeye davet ediyoruz. ecoDrones ile iklim değişikliğinden olumsuz etkilenen bölgelerde yaşayan kadınların hazırladığı tohumları elle serpiyoruz. Togg ve ecording, seçtiğiniz tohumu ekecek ve ilerlemelerini takip eden e-postalar gönderecektir. Birlikte, küçük adımlarla anlamlı dönüşümler yaratabiliriz!

Firma elle serpiyoruz denilmesine rağmen esasen drone’ları merkeze alacak ekim süreciyle ilgili olarak şunları aktarıyor:ecoDrone’ların her biri zorlu koşullarda görev yapabilmesi, yüksek ağırlıklar kaldırabilmesi ve otonom uçabilmesi için ecording tarafından Türkiye’de geliştirilmektedir. ecoDrone’lar her uçuşta ortalama 1,5 futbol sahası büyüklüğünde alanı tarayarak, tohum ve tohum topu atışı gerçekleştirebilmektedir. Kalkış noktasından ortalama 3 kilometre uzaklıkta otonom görev yapabilmektedir.”

Sürece tohum ekerek katkıda bulunmak için buradaki sayfanın en altındaki bağlantıyı kullanılabilirsiniz. Süreçte “120 yıl önce bu Karaçam’ın tohumlarını taşıyan kuşlardan esinlenilmiştir” ve “İklim alarm veriyor. Farkında mısın?” mottolarını kullanan şirket, gerçekten güzel bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sabah saatlerinde Togg ile alakalı bir haber daha gelmişti. Akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanı odaklı gelişme için şunlar aktarılmıştı: “Teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES’te yarından sonrasının mobilitesine ilişkin vizyonunu sergileyen Togg, kullanıcıların mobilite deneyimini üst seviyeye taşıyacak teknoloji ürünlerinin duyurusunu da yaptı.

Togg, dünyada türünün ilk örneği olan akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını, Avalanche üzerine geliştirdi. Bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde saklama ve aktarma dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahip olacak. “

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg akıllı cihazlarını üçüncü yaşam alanı olarak tanımladıklarını belirterek, şunları söylemişti: “Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz.

Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz ürünümüz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Mobilite ekosisteminin bir sınırı yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek.”

Togg çevre adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

Read More