Sony müjdeyi verdi! CES 2023’te yılın en beklenen otomobili geliyor!


Sony, geçtiğimiz vakitlerde Honda ile birlikte ilk otomobilini piyasaya süreceğini açıklamıştı. Elektrikli olacağı belirtilen otomobilin çıkış tarihi belli değildi. Ancak yapılan son duyuru ile bu otomobilin ne zaman çıkacağı da belli oldu. Gelin hep birlikte Sony ve Honda ikilisinin girişimi olan elektrikli otomobilin ne zaman piyasaya sürüleceğine ve otomobilin beklenen özelliklerine göz atalım.

Sony ve Honda girişimi olan elektrikli otomobil, 4 Ocak 2023 tarihinde tanıtılacak

Sony, yakın bir tarihte yaptığı sürpriz bir paylaşımla Honda ile birlikte elektrikli bir otomobil geliştirdiğini açıklamıştı. İkilinin kurduğu Sony Honda Mobility isimli şirketin çatısı altında geliştirilen elektrikli otomobil yeni yılda tanıtılacak olan en heyecan verici otomobiller arasında yerini aldı.

Çünkü Sony markasını daha çok PlayStation gibi tüketici elektronik ürünleri ile tanıyoruz. Heyecan verici nokta ise Sony imzalı bir otomobilin artık gerçekleşecek olması. 

Sony Group, yaptığı bir paylaşımla Sony Honda Mobility girişiminin, 4 Ocak 2023 tarihinde yer alacak CES 2023 etkinliğinde ilk elektrikli otomobilini tanıtıcağını ortaya koydu. Etkinlikte ikilinin bu elektrikli otomobilinin konsept şeklinde tanıtılması da beklentiler arasında.

— Sony Group – Global (@SonyGroupGlobal) December 20, 2022

Henüz ismi belli olmayan Sony Honda Mobility girişimi olan bu elektrikli otomobilin otonom sürüş kabiliyetine sahip olacağı da belirtildi. Ayrıca otomobilin bilgi ve eğlence sistemlerinde PlayStation 5 görme ihtimalimiz de yüksek.

Sony Honda Mobility CES 2023

Aktarılan bilgilere göre Sony ve Honda imzalı ilk elektrikli otomobil, 2026 yılının başlarında ABD’de piyasaya sürülecek. Daha sonra o yılın sonunda Japonya’da satışta olacak. Gizemli otomobilin bu bölgelerden sonra Avrupa’ya ulaşacağı da belirtiliyor. 

Read More

Yorum yapın