Skywell markası 15 markayı Türkiye’den yönetecekSkywell ET5

Skywell, Türkiye’ye önemli bir sorumluluk verdi. Markayı Türkiye’de temsil eden şirket, 15 ülkenin distribütörlüğünü ve yönetimini üstlendi.

Ürettiği elektrikli SUV modelleri uzunca bir süredir Türkiye’de satılan Skywell markasını Türkiye’de temsil eden Ulu Motor, HaberTürk’te yer alan habere göre 15 ülkenin distribütörlüğünü ve yönetimini üstlendi. Bu konuda bir açıklama yapan Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Bulgaristan’dan itibaren Avusturya’ya kadar olan hatta, aralarında Hırvatistan, Slovenya, Slovakya, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Gürcistan ve Çekya’nın da olduğu toplam 15 ülkenin yönetimi ve distribütörlüğünü bize verildi. Skywell Europe’un web sitesinin ve sosyal medyasının da yönetimini artık biz yapacağız” dedi.

Makedonya ve Çekya’da yerel distribütörleri belirlediklerini söyleyen Mahmut Ulubaş, yaptığı açıklama kapsamında “Hızla bu konudaki yapılanmamızı sürdürüyoruz. 2023 yılının ilk 6 ayında oradaki distribütörlük görüşmelerini tamamlayıp orada da Skywell satış ve satış sonrası sürecini Türkiye’de yaptığımız gibi, aynı şekilde oturtup bu ülkelerde de satışa başlayacağız. Bu ülkelerdeki distribütör arayışlarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Hepsine ek olarak mart ayında Türkiye’de satışa başlayan markanın ilk yılında 2 bin adedin üzerinde siparişe ulaştığını kaydeden Ulubaş, Türkiye çapındaki 8 adet olan satış noktalarını da 2023’te 20’ye çıkaracaklarını belirtti.

Skywell gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More