Samsung, olumsuz göstergeler nedeniyle büyük toplantılar yapacakSamsung LOG Tasarım

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, olumsuz durumları değerlendirmek adına büyük toplantılar planlıyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla yüzlerce Samsung yöneticisi, makroekonomik ortamda devam eden belirsizlikler nedeniyle akıllı telefon ve ev aletleri bölümlerinin yanı sıra çip üretim bölümünün geleceğini tartışmak üzere yıl bitmeden önce birden fazla küresel strateji toplantısından bir araya gelecek. Genellikle internet üzerinden yapılacak etkinlikler kapsamında pandemi sonrasında durgunlaşan küresel ekonomi, alım gücünün düşmesi, bitmek bilmeyen jeopolitik gerilimler ve düşük tüketici talebi nedeniyle artan zorlukların üstesinden gelme stratejileri tartışılacak. Elbette mevcut zorlukları yaşayan tek firma olmayan Samsung, düzgün stratejiler ile her şeyi düzeltebilecek bir maddi güce sahip. Giriş yaptığı alan sayısı inanılmaz fazla olan firma,

Samsung, bu olumsuz durumlara rağmen ARGE konusunda çalışmalarına ise hız kesmeden devam ediyor çünkü kârlılığını genel olarak sürdürüyor. Örneğin firma geçtiğimiz hafta 2025 yılında parmak izi ile giriş güvenliğini tam 2,5 milyar kat artıracaklarını duyurdu. Firma düzenlediği bir etkinlik kapsamında “hepsi bir arada parmak izi algılama teknolojisi” üzerinde çalıştığını tanıttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil OLED ekranlar için geliştirilen bu teknoloji, birden fazla parmak izini okuma yeteneğine sahip olacak. Böylelikle örneğin bir akıllı telefonun ya da tabletin kilidini açmak için ekrana üç farklı parmak konumlandırılabilecek. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre giriş sürecinde tek bir parmak yerine aynı anda üç farklı parmak kullanmak, 2,5×10^9 (2.500.000.000) daha yüksek biyometrik güvenlik sağlıyor.

Samsung planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More