Makyajlı DS 7 Türkiye’de satışa sunuldu; işte fiyat ve detaylarDS 7 2023

Geçtiğimiz yaz döneminde tanıtımı gerçekleştirilen DS 7, üç farklı motor tipiyle tercih edilmesiyle de dikkat çekecek.

Stellantis Grubu’nun premium markalarından birisi olan DS, Türkiye’deki ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Kısa sür ence yeni DS 4’ün listelere girdiği maceraya, bu yıl bitmeden SUV ailesinin amiral gemisi de dahil oldu. Geçtiğimiz haziran ayında lanse edilen makyajlı DS 7, Opera tasarım konsepti ve üç motor seçeneğiyle 1.618.200 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni DS 7, Pazara girişiyle birlikte aralık ayına özel, 300 bin TL için 12 ay vadeli %0,99 faizli kredi fırsatıyla tercih edilebilecek.

DS 7

Yeni DS 7 hakkında öne çıkanlar

7 Crossback, tasarım tarafı konuşulduğunda kendine has çizgileri sebebiyle zaten akılda kalıcı bir model olmayı başardı. Bu sebeple araçta yapılan makyajın etkilerini fark etmek, pek çok otomobile göre daha kolay olacak. Ön bölüme baktığımız zaman adeta şelaleden akan LED gündüz farı tasarımı yine 7 Crossback’i sınıfında kolaylıkla ayrı bir yerde konumlandıracak. Yine ızgaranın da daha büyük ve keskin olan yapısı makyajın etkileri arasında. Gündüz farlarının yanında ana ışıklandırmalarda yeni nesil Pixel LED Vision sistemine geçen DS, makyaj öncesinde yer verdiği dönebilen far tasarımına ise veda ediyor. Bununla birlikte ışık akışı, 380 metreye kadar yükseltilen (uzun far) menziliyle daha güçlü ve daha düzenli gerçekleşiyor. Arkta tarafta ise ufak çizgi değişimeleri ve stoplardaki dokunuşlar dikkat çekiyor.

Modelde yine konfor odaklı süspansiyon sistemi de kullanıcı deneyiminde fark yaratmaya devam edecek. “ACTIVE SCAN SUSPENSION” olarak isimlendirilen ve kamera ile kontrol edilen süspansiyonlar, her tekerleği yolun kusurlarına göre birbirinden bağımsız olarak ayarlayabiliyor. Yine Kızılötesi kameralı gece görüş özelliği de ürün gamında olmaya devam ediyor. Burada; ızgaraya yerleştirilen kızıl ötesi kamerası ile 100 metreye kadar yol üzerinde veya yolun yanında bulunan yayalar, bisikletçiler ve hayvanlar algılanabiliyor. Sürücü, yeni yüksek çözünürlüklü dijital gösterge panelinden bilgi edinirken, tehlike durumunda ek olarak özel bir uyarı alıyor.


Yeni modelin teknik tarafta da farklılıklar getirmesi makyajı daha ilginç kılıyor. Ailenin zirvesi için bir adım atan DS, Performance departmanı desteğiyle geliştirdiği altyapıyı E-Tense 4×4 360 versiyonuyla sokaklara sunuyor. Burada 1,6 litrelik benzinli motor 200 PS’lik güçle görev yaparken, önde ve arkada konumlanan elektrik motorlarının desteğiyle kombinasyon olarak 360 PS’lik güç değeri kullanıcıları bekliyor olacak. DS’in paylaştığı verilere göre bu versiyonda 0’dan 100’e 5,6 saniye gibi gayet iddialı bir sürede erişilebiliyor. Bu versiyon dışında 225 PS ve 300 PS’lik diğer versiyonlar da yine hibrit listesinde olacak. Yeni DS 7’nin Türkiye satışları ise 130 HP’lik BlueHDi (Dizel), 225 HP’lik PureTech (Benzinli) ve 300 HP’lik E-TENSE 4×4 (Şarj edilebilir hibrit) güç üniteleriyle başladı.

Read More