Samsung Apple’ı alt etmenin yolunu buldu! S23 iPhone 15’ten çok satacak!


Akıllı telefon sektörünün iki büyük marka etrafında şekillendiğini ve bu markaların da Samsung ile Apple olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devi Apple’ın bu rekabette rakibine göre bir adım önde olduğu da bir gerçek. Özellikle iPhone’un popülaritesi ve satış rakamları düşünüldüğünde, Samsung’un önünde uzun ve zorlu bir yolun olduğunu söyleyebiliriz.

Bu durumun farkında olan Güney Koreli teknoloji devi ise, gelecek telefon modelleri için oldukça önemli bir karar aldı. Samsung, bugüne kadar piyasaya sürdüğü akıllı telefon modellerinde her ne kadar en güçlü cihazı üretmeyi hedeflese de kendisini maliyeti düşürme ve fiyatı uygun tutma kıstaslarıyla kısıtlıyordu.

Samsung Apple’ı alt etmenin yolunu buldu! S23 iPhone 15’ten çok satacak!

Bununla birlikte şirket tarafından çizilen yeni yol haritasında artık maliyet kısıtı terk edilecek. Yani bundan sonra yeni amiral gemisi modelleri olabilecek en güçlü donanımlarla donatılacak. Tabi bu durumun doğal bir sonucu olarak, yeni amiral gemisi modellerin fiyatlarının daha yüksek olacağını da hatırlatalım.

Peki Samsung’un bu planı işe yarar mı? Her ne kadar iPhone kadar güçlü bir akıllı telefon yaratma planı son derece mantıklı olsa da eğer bu telefonun fiyatı iPhone’dan bile pahalı olacaksa kullanıcıların iPhone yerine Galaxy’e yönelmesini ne sağlayacak? İşte Güney Koreli teknoloji devi şimdi de bu soruya net bir yanıt verebilmek için uğraşıyor.

Read More

Yorum yapın