Roald Dahl’ın “Matilda the Musical” kadrosu: Filmde kimler rol alıyor?

Matilda, film dünyasına ancak bu sefer müzikal bir dokunuşla geri döndü. Roald Dahl imzalı Matilda the Musical , 25 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak ve izleyicilere akılda kalıcı şarkılar ve destansı dans gösterileriyle dolu bir Noel yaşatacak.


Roald Dahl'ın  “Matilda the Musical”  kadrosu: Filmde kimler rol alıyor? - Page 1

2010 yılında aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan film, ikonik Roald Dahl’ın 1988 tarihli Matilda adlı romanından da uyarlanmıştır.

Matilda (Alisha Weir), öğrenmeyi seven ve yaratıcı bir zihne sahip zeki bir kızdır. Ailesi kaba davrandığı ve ona çok az ilgi gösterdiği için ev hayatı arzulanan bir şey bırakıyor. Matilda, yeni okulunda bazı harika bağlantılar kurar, ancak bu, kötü ruhlu müdire Bayan Trunchbull (Emma Thompson) tarafından gölgede bırakılır ve Matilda ona bir ders vermek ister.

Roald Dahl’ın yönettiği Matilda the Musical oyuncu kadrosu

Roald Dahl'ın  “Matilda the Musical”  kadrosu: Filmde kimler rol alıyor? - Page 2

Netflix’in Matilda the Musical kadrosunu tanıyın!

Alisha Weir  Matilda Wormwood olarak

Alisha Weir , 13 yaşında kayda değer bir başarı olan Roald Dahl’ın yönettiği Matilda the Musical’ın başrolünde yer alıyor. Bu Matilda yinelemesindeki çığır açan performansından önce, 2019 televizyon dizisi Darklands’de  ve 2018 korku filmi Don’t Leave Home’da rol aldı.

Roald Dahl'ın  “Matilda the Musical”  kadrosu: Filmde kimler rol alıyor? - Page 3

Emma Thompson Bayan Trunchbull olarak

Emma Thompson, tehditkar Bayan Trunchbull’u oynuyor ve oyuncu kadrosu bundan daha mükemmel olamazdı. Thompson’ın kariyeri onlarca yılı kapsıyor ve bugüne kadar IMDb’de 95 oyunculuk kredisi ile izleyicilere çeşitli karakterler verdi. Filmlerinden bazıları arasında Akıl ve Duyarlılık , Aşk Aslında, Bay Banks’i Kurtarmak, Dadı McPhee, Güzel ve Çirkin, Sana İyi Şanslar, Leo Grande ve Harry Potter serisi yer alıyor.

Roald Dahl'ın  “Matilda the Musical”  kadrosu: Filmde kimler rol alıyor? - Page 4

Lashana Lynch Miss Honey olarak

Lashana Lynch, adına bazı etkileyici rollere sahip bir aktris. 2021’de No Time To Die’da Daniel Craig ile birlikte yeni atanan 007 Nomi’yi canlandırdı ve ayrıca 2019 yapımı Captain Marvel filminde Maria Rambeau rolünü oynadı . Roald Dahl’ın Matilda the Musical filminde iyi kalpli Bayan Honey’i oynuyor .

Stephen Graham ve Andrea Riseborough, Bay ve Bayan Wormwood rolünde

Stephen Graham ve Andrea Riseborough, Matilda’nın ebeveynleri Bay ve Bayan Wormwood rolündeler ve kesinlikle rollerine benziyorlar. Graham’ın çıkış yapan rolü, 2000 yapımı Snatch filmindeki Tommy’yi canlandırmaktı. O zamandan beri 2019 biyografik filmi Rocketman’da  ve iki popüler televizyon dizisi Boardwalk Empire ve Peaky Blinders’da rol aldı . Andrea Riseborough, yapımcı ve oyuncu. 2014 yapımı dramatik Birdcage’de Laura’yı ve Tom Cruise ile birlikte 2013 aksiyon filmi Oblivion’da Victoria’yı canlandırdı.

Read More

Yorum yapın