OPPO, cam gövdeli konsept bir akıllı telefon sergilediOPPO

Çin merkezli en büyük BBK firmalarından olan OPPO, bu sefer camdan gövdeli konsept akıllı telefon modeli ile gündemde.

Creator Studio isimli YouTube kanalı tarafından görüntülenen bu camdan gövdeli konsept OPPO akıllı telefon modeli, pazarda devrim yapmıyor olsa da dikkat çekmeyi başardı. Sadece ön ve arkası değil yanları da camdan tasarlanan bu telefon, bu açıdan ilgi çekiyor ve yukarıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere oldukça şık bir görüntü oluşturuyor. Cam gövdeye rağmen USB-C portuna sahip olan yuvarlak hatlı konsept akıllı telefon, bir gelecek gösterimi konumunda bulunuyor. Henüz böyle bir telefonun ne zaman satışa çıkacağı belli değil ancak telefon sektörünün bir sonraki tasarım atılımı gerçek anlamda bu olabilir.

“Cam gövde pratikte nasıl olur?” sorusunun cevabı ise şimdilik olumlu değil. Şu an böyle bir telefonun kılıfsız kullanımı mümkün değil. Ancak cam teknolojileri en son atılıma burada yer verdiğimiz üzere gelişiyor ve bu bağlamda günün birinde en az metal kasalı telefonlar kadar sağlam cam gövdeli akıllı telefonlar hayatın olağan bir parçası haline gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma yakında Find X6 serisini karşımıza getirecek. Peki bu seride tamamen cam bir gövde kullanılır mı? Bu şimdilik söz konusu değil. Kısa süre önce arkasını gördüğümüz Find X6, standart bir tasarıma sahip. 2023’te gelecek telefon üzerinden geçmek adına gerçekten büyük bir kamera modülüne sahip ve burada birisi periskop olmak üzere üç farklı kamerayı bir araya getiriyor.

Kamera modülünün altına gerçekten çok büyük bir Hasselblad logosu yerleştiren firma, kamera efsanesi ile ortaklığını sürdürüyor ve bunu daha önce hiç olmadığı kadar öne çıkarıyor. Find X6 Pro ile beraber tanıtılacağı aktarılan telefon, gücünü yüksek ihtimalle iki farklı işlemciden alacak. Telefon bazı pazarlara MediaTek, bazılarına ise Snapdragon işlemci ile götürülebilir.

OPPO Find X6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More