Netflix, “Wednesday” dizisi ile büyük bir başarı elde etti

Netflix yeni içerikleriyle ses getirmeyi sürdürüyor. Firma son dönemde özellikle Wednesday ile öne çıkmayı başarıyor.

Güncel 5 Aralık haftası verilerini yayınlayan Netflix, bu kapsamında şu önemli verileri karşımıza çıkardı: “Alkışlar artık Altın Küre adayı olan, kıvrak danslarla İngilizce Diziler listesinin zirvesine tırmanan ve Lady Gaga’yı bile kıpır kıpır oynatan Wednesday’e geliyor. Jenny Ortega’nın başrolde olduğu suç komedisi üçüncü haftasında toplamda 1,02 milyar saat izlenerek büyük bir başarıya imza attı ve ilk 28 günde 1 milyarlık izlenme saatini aşarak Stranger Things 4 ve Squid Game’in yanına adını yazdırdı.

Kültürel bir fenomene dönüşen dizi, En Popüler İngilizce Diziler listesinde de 2. sıraya tırmandı. Dizi yayınlanmaya başladığından bu yana 150 milyonu aşkın hanede izlendi (1,02 milyar saat izlenme bölü 6,8 saat). Büyük ilgi gören dizi 269,67 milyon saat izlenmeyle bu haftayı da ilk sırada kapattı ve 90 ülkede 1 numarayı kimseye bırakmadı.

Benzersiz ve derinlikli bir belgesel dizisi olan Harry ve Meghan‘ın 1. kısmı, yayınlandığı hafta 81,55 milyon saat izlenerek prömiyer haftasında en çok izlenme saati elde eden belgesel içeriği oldu. Oscar adayı yönetmen Liz Garbus imzalı dizi, 85 ülkede diziler arasında Top 10’a girdi ve Birleşik Krallık’ta 1. sırayı aldı. Sadece dört günün sonunda 28 milyonu aşkın hane ilk üç bölümü izledi (81,55 milyon saat izlenme bölü 2,9 saat). Belgesel dizisinin 2. kısmı bu Perşembe yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ateşböceği Yolu‘nun ikinci ve son sezonunun 1. kısmı izleyicilerde doyumsuz bir tat bıraktı. Aynı adlı romandan uyarlanan dizi 50,35 milyon saat izlendi. Hayranların yeniden izlediği 1. sezon da 20,94 milyon saatlik izlenmeyle listede kendine yer buldu. 1899 27,53 milyon saat izlendi. The Crown‘un 5. sezonu 18,9 milyon saat izlenerek listedeki yerini korudu. Too Hot to Handle‘ın 4. sezonu, 20,43 milyon saatlik izlenmeyle listeye ateşli bir giriş yaptı. Sunuculuğunu Megan Stalter ve Hari Kondabolu’nun üstlendiği yemek temalı reality dizisi Şeflerin Atıştırmalık Sınavı 13,87 milyon saat izlendi. Dead To Me 11,9 milyon saat izlenirken Manifest‘in 4. sezonu 10,54 milyon saatlik izlenmeyle listeyi kapatan yapım oldu.

Bu hafta hanesine 52,3 milyon saatlik bir izlenme daha ekleyen Esrarengiz Canavar toplamda 128,13 milyon saat izlenerek sekizinci sırada olduğu En Popüler İngilizce Olmayan Filmler listesinin zirvesine hızla yükseldi. Film ayrıca 93 ülkede Top 10’da kendine yer buldu. Listeye yeniden adını yazdıran filmler arasında 23,6 milyon saat izlenen İtalya yapımı aksiyon macera Benim Adım İntikam, 11,6 milyon saat izlenen Hong Kong yapımı distopik gerilim Yarının Savaşçıları, 11,6 milyon saat izlenen İspanyol draması Aksiyon Adamı ve 8,6 milyon saat izlenen Brezilya yapımı romantik komedi Tanrı’nın Lütfu yer alıyor. İspanya yapımı gizem filmi Çarpık Çizgiler (17,1 milyon saatlik izlenme), Polonya yapımı romantik komedi Noel’e Teslim (8,1 milyon saatlik izlenme) ve Arjantin yapımı romantik komedi Puan Aşkım (6,1 milyon saatlik izlenme) listeye yeni giren yapımlar oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emma Corrin ve Jack O’Connell’ın başrollerde olduğu Lady Chatterley’nin Sevgilisi 29,03 milyon saat izlenerek İngilizce Filmler listesinde 1. sırayı aldı. Klasik çocuk masalını çarpıcı bir şekilde ekranlara yeniden uyarlayan Guillermo del Toro sunar: Pinokyo, hayranları sıra dışı ve duygusal bir yolculuğa çıkararak 28,08 milyon saatlik izlenmeyle 2. sıraya yerleşti. Cimri Scrooge: Bir Yeni Yıl Şarkısı (13,05 milyon saatlik izlenme), Yüzücüler (11,72 milyon saatlik izlenme), Noel Günlüğü (11,58 milyon saatlik izlenme) ve Hayaller Diyarı (10,38 milyon saatlik izlenme) listede kendine yeniden yer bulan yapımlar oldu. 10,4 milyon saat izlenen Patron Bebek: Noel Sürprizi ailelere Noel coşkusu yaşattı.

Kolombiya yapımı dramalar The Unbroken Voice (26,88 milyon saatlik izlenme) ve Til Money Do Us Part (20,88 milyon saatlik izlenme) İngilizce Olmayan Diziler listesinin ilk iki sırasındaki yerlerini korudu. Kore yapımı drama Under the Queen’s Umbrella, İspanya yapımı gençlik draması Elite, Kore yapımı gerilim La Casa de Papel: Kore ve Japonya yapımı drama First Love hayranları eğlendirmeyi sürdürdü. İtalya yapımı romantik komedi I Hate Christmas, Türk yapımı drama Sıcak Kafa ve Kore yapımı anime Lookism listeye ilk kez giren yapımlar oldu.”

Netflix ve “Wednesday” başarısı yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Read More