Netflix için çekilen dizide başrol oyuncusunun yüzüne drone çarptıNetflix için çekilen dizide başrol oyucusunun yüzüne drone çarptı

Dünyanın en büyük içerik platformlarından Netflix, bu sefer bir drone merkezli set kazası ile gündemde yer alıyor.

Netflix için Tayvan merkezli olarak hazırlanan Agent From Above dizisinin çekimlerinde başrol oyucusu Kai Ko’nun yüzüne drone çarptı. Bir aksiyon sahnesinde oyuncunun yüzüne yakın bir şekilde drone uçurulduğu, yaşanan bir sorun nedeniyle drone’un kontrolden çıkarak oyuncunun yüzüne çarptığı ve ciddi kesiklere neden olduğu aktarılıyor. Süreç için aslında farklı açıklamalar gelmiş durumda. Ko’nun menajeri Tayvan medyasına yaptığı açıklamada drone’un patlamasının ardından yıldızın yüzünde ciddi şekil bozukluğu olduğunu ve yüze 30 kadar dikiş atılması gerektiğini söyledi. Yapım şirketleri ise herhangi bir patlama ya da kanatların parçalanması durumunun olmadığını söyledi.

İki yapım şirketi de standart güvenlik prosedürleri dahilinde çalıştıklarını iddia ediyor ve drone’un pervanelerinin koruyucu bölümler ile korunduğunu söylüyor. Bu konuda Netflix’ten resmi bir açıklama gelmiyor ancak Kai Ko’nun halen çekimlere dönmediği (Yüz yaraları tam olarak kapatılamazsa kariyer dahi bitirebilir), içeriğin onun olmadığı sahneler üzerinden çekilmeye devam edildiği belirtiliyor. Kaynaklar Agent From Above’un bugüne kadarki en pahalı Tayvan yapımı olduğunu belirtiyor.

Netflix dizi setleriyle alakalı olarak bundan önce ciddi hırsızlık olayları gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yıl Kraliçe 2. Elizabeth’in merkezinde olduğu The Crown dizisinin setinden 200 bin dolar değerine antika eşya çalındı. Bu olaydan bir sonra ise merkezinde “hırsızlık teması” yer alan Lupin dizisinin seti soyuldu. Burada 300 bin doların üzerinde ekipmanın çalındığı aktarıldı. Söylendiği kadarıyla bu olay Lupin dizisinin başrol oyuncusu Omar Sy çekimdeyken gelen yüzleri kapalı tam 20 farklı hırsız tarafından gerçekleştirildi.

Bu ses getiren hırsızlık olaylarını gizlemeyen ve doğrulayan Netflix, süreçte sevindirici şekilde hiçbir oyuncu ya da set çalışanına zarar gelmediğini açıkladı. Bu hırsızlık olayları tahmin edebileceğiniz üzere Netflix’in planlarını etkilemeyecek ancak firma gelecekte kesinlikle güvenliğe daha fazla önem verecektir.

Netflix olayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More