Türk şirketten hayatta kalma oyunu: Pirates Journey [Video]

Türk oyun şirketi 2Medya, Pirates Journey adını verdiği oyunu Steam üzerinden yayınlamaya hazırlanıyor. 1.600‘lü yılların sonunda  bir gemi kazası sonucu tropik bir adaya çıkan gemi ekibinin maceralarını konu alan yapım hayatta kalma mekanikleriyle birlikte kaynak yönetimi-şehir kurma oyun türünü FPS olarak birleştiriyor.

Pirates Journey yapımında oyuncular maceranın başında ipler, sopalar ve taşlar dahil olmak üzere temel malzemeleri bulabiliyor. Beceri ve kurnazlıkla adada hayatta kalan oyuncuların hayatta kalmaları için yiyecek ve su bulmaları gerekiyor. Oyuncular adada böğürtlen ve meyve toplayabilseler de bunlar sınırlı bir geçim imkanı sağlıyor. Oyuncuları ekin ve hayvan yetiştirerek kendilerini geliştirebiliyor. Toprağın temizlenmesi için taş balta gibi ilkel aletler kullanılabiliyor. Bu aletlerin yapılabilmesi için çubuklardan ve taşlardan yararlanılıyor. Oyunda ilerledikçe daha gelişmiş araçlar ve silahlar üretilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul merkezli stüdo tarafından geliştirilen Pirates Journey için geri sayım başladı

Zorlukların çok fazla olduğu adada güçlü ve becerikli ekipler hayatta kalıyor. Steam’de erken erişime açılacak olan oyunun mart ayında yayınlanması bekleniyor.  12 farklı dil seçeneğine sahip olacağı açıklanan oyunun ücreti ise henüz açıklanmadı. Oyun için hazırlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili video

Pirates Journey tanıtım videosu

Read More