Musk: “Twitter için reklamları kaldıracak paket gelecek”Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk sonrasında Twitter platformunda önemli değişiklikler oluyor. Musk özellikle para kazanmaya odaklanıyor.

44 milyar dolara satın aldığı platformu daha popüler hale getirmek adına çalışmalarına devam eden Elon Musk, platform üzerinde daha fazla para kazanmak için yeni bir abonelik paketinin yolda olduğunu duyurdu. Biliyorsunuz Twitter şu an kişilere mobil uygulamalardan aylık 11 dolara, web sürümünde ise aylık 8 dolara bir Blue aboneliği satıyor. Blue aboneliğini alan kişiler mavi onay rozetine sahip olmaları yanında platformda yüzde 50 oranında daha az reklam görüyor. Biraz önce bu konuda bir duyuru yapan Musk, ilk olarak “Twitter’da reklamlar çok sık ve büyük. Önümüzdeki haftalarda her ikisini de elden geçirmek için adımlar atıyoruz.” dedi. Musk bunun üstüne bir de “ayrıca reklamsız ancak daha yüksek fiyatlı bir abonelik seçeneği de gelecek” paylaşımını yaptı. Henüz ne kadar olacağı ve ne zaman çıkacağı bilinmeyen bu paket, platformdaki reklamları komple gizleyecek bu yüzden yüksek ihtimalle 20 dolara yakın bir aylık fiyata sahip olacak. Hatta daha yüksek bir fiyat da karşımıza çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter için bugün de birçok bilgi geldi. Örneğin servisini iOS uygulamasına daha hızlı yer işareti ekleme özelliği geldi. Bu sayede daha sonra göz atmak istediğiniz bir tweet’i açtıktan sonra, sağ alt köşede yer alan yer işareti simgesi ile kolaylıkla kayıt altına alabiliyorsunuz. Musk’a göre bir sonraki Twitter güncellemesi, kullanıcıların “sana özel” ve “takip edilenler” seçimlerini hatırlayacak. Şu an servis her açıldığında önce “sana özel” kısmı karşımıza getiriliyor. Bunu çoğu kişi istemiyor çünkü bu bölümü algoritma özelleştiriyor. “Takip edilenler” kısmında ise gerçekten takip edilen kişilerden gelen içerikler gösteriliyor.

Elon Musk’a göre servis önümüzdeki aylarda başka dillerde yapılan paylaşımları çevirisi yapılmış olarak karşınıza çıkaracak ya da başka bir deyişle önermeye başlayacak. Bunu “sana özel” kısmı için düşünen Musk, özellikle Japonya’da çok ilginç paylaşımların yapıldığını belirtiyor. Twitter içerisinde çok uzun zamanda Google Translate merkezli çeviri özelliği bulunuyor ancak bu manuel çalışıyor. Yeni dönemde tüm süreç otomatik olacak.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More