Peugeot, elektrikli 208 ve 2008 ile Avrupa liderliği yakaladıPeugeot e-208

Elektrik dönüşümü için kademeli adımlar atan Peugeot, kompakt modelleriyle yakaladığı başarıyla geleceğe daha iddialı ilerliyor.

3008 ile başlayan ve günümüze kadar uzanan süreçte macerasında yepyeni bir sayfa açan Peugeot, gerek tasarım gerekse diğer ögeler üzerindeki gelişiminin meyvelerini toplamaya devam ediyor. Pek çok farklı segmentte dönemse olarak liderlik yakalamayı başaran Fransız üretici, geride bıraktığımız 2022 yılında elektrik tarafında adını zirveye yazdırdı. Avrupa’da toplam elektrikli binek ve hafif ticari araç satışlarında B segmentinin lideri olduğunu bildiren marka, e-208 ve e-2008 modellerinin toplam başarısıyla B segment elektrikli araç sınıfında ilk sıraya oturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot e-208 segment lideri

Resmi kanallar üzerinden paylaşılan verilere daha detaylı olarak baktığımızda, e-208’in 2022 yılında kendi segmentinde en çok satan tamamen elektrikli araç olduğunu görüyoruz. 208 ise tek başına binek ve hafif ticari pazarında Avrupa’nın en çok satan aracı unvanını kazandı. Fransız üretici 2022 yılında Avrupa’da 76.000 üzerinde kullanıcıya ulaştı. 2023 yılında diğer birçok markada olduğu gibi Peugeot cephesinde de elektrifikasyon odağında önemli adımlar göreceğiz. Yılın ilk yarısından itibaren, markanın tüm modelleri bir veya daha fazla elektromotorlu (Tamamen elektrikli, şarj edilebilir hibrit veya hibrit) versiyonla satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Chery Omoda 5

Read More