Merakla beklenen “Yılın Oyunu” ödülü sahibini buldu


Oyun dünyası her ne kadar 3-4 sene önceki kadar parlak bir yıl geçirmemiş olsa da, yine de pandemi döneminden çıktığımızı düşündüğümüzde, kötünün iyisi bir seneyi geride bırakmak üzere olduğumuzu söyleyebiliriz. Bununla birlikte satışa sunulan birkaç oyun var ki, onlar daha şimdiden adını altın harflerle oyun tarihine yazdırmayı başardılar bile. Evet God of War: Ragnarök ve Elden Ring isimli iki yapımdan bahsediyoruz.

Oyunseverlerin yakından takip ettikleri üzere aslında bu iki içerik, The Game Awards 2022’nin de en favori isimleriydiler. Öyle ki oyuncular arasında bu iki yapımdan hangisinin yılın oyunu ödülüne sahip olacağı konusunda sıkı bir iddia bile vardı. İşte merakla beklenen ödüller dün sahiplerini buldu ve tahmin şansını Elden Ring’den yana kullananlar, iddiayı kazanmış oldu.

Merakla beklenen “Yılın Oyunu” ödülü sahibini buldu

Milyonlarca oyunsever ve seçilmiş jüri üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda, Elden Ring yılın oyunu seçilirken, God of War ise bir diğer önemli kategori olan En İyi Aksiyon Macera Oyunu ödülüne layık görüldü. Kratos’un bu son macerası aynı zamanda, En İyi Müzik, En İyi Ses Tasarımı, En İyi Hikaye Anlatımı gibi ödülleri de kucaklarken, Elden Ring ise En İyi Oyun Yönetimi, En İyi Rol Yapma Oyunu, En İyi Sanat Tasarımı ödüllerine layık görüldü.

En İyi Bağımsız Oyun ödülünün Stray’e gittiği törenlerde En İyi Mobil Oyun unvanı ise Marvel Sanp’in oldu.

Read More

Yorum yapın