Honor Magic 5 serisinden yeni haberler var


Geçtiğimiz yıla olumlu anlamda damga vuran şirketlerden biridir Honor. Huawei çatısı altından ayrıldıktan sonra yavaş ama kararlı bir şekilde yol kat eden Çinli şirket, 2022 yılında adeta vites arttırmış ve piyasaya sürdüğü pek çok akıllı telefon modeliyle adından bahsettirmeyi başarmıştı.

Geçtiğimiz yıl yakaladığı başarıyı bu yılda da sürdürmek isteyen Honor, bunun için ilk etapta sahneye güçlü cihazlarla çıkmak isteyebilir. Çinli bir sertifikasyon sitesi sayesinde bazı bilgilerini öğrendiğimiz Honor Magic 5 serisi ise bu adım için belki de biçilmiş kaftan olabilir.

Honor Magic 5 serisinden yeni haberler var

Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre seri, Honor Magic 5, Honor Magic 5 Pro ve Honor Magic 5 Ultimate modellerinden oluşacak. Son sızıntılar ele alındığında, Honor Magic 5 modelinin gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacağını diğer iki cihazın ise Snapdragon 8 Gen 2 desteğiyle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Serinin ortanca modeli Honor Magic 5 Pro’nun daha önce sızdırılan bilgileri hatırlandığında, bu telefonun 6,78 inç büyüklüğünde 1312 x 2848 piksel OLED ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. İşlemci kümesini 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanıyla desteklemesi beklenen telefonun arka yüzeyinde merkezinde 50MP’lik lens bulunan dörtlü kamera yapısının olacağını söyleyebiliriz.

Ön yüzeyde 12MP’lik bir lense yer verecek olan telefonun elektriksel gücünü ise 4.700mAh’lık bataryasından alacağını belirtelim.

Read More

Yorum yapın