En üstte 920 km menzil sunan elektrikli SUV: Nio EC7

Elektrikli otomobil pazarında dikkat çeken modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer elektrikli SUV Nio EC7 tanıtıldı.

Sportif bir çizgiye sahip olan Çin merkezli en yeni elektrikli SUV modellerinden 2023 Nio EC7, tasarımından çok teknik detaylarıyla öne çıkmayı başaran bir seçenek konumunda bulunuyor. Öne ve arkaya konumlandırılan iki adet elektrik motoru üzerine kurulan SUV, bu iki motorlar ile toplam 644 beygir güç ve 850 Nm tork üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkabildiği açıklanan araç, menzil konusunda da çok iddialı görünüyor. EC7 için toplam üç farklı batarya seçeneği sunuluyor. Araç 75 kWh batarya paketi ile 489 km‘ye kadar menzil getiriyor. 100 kWh batarya paketi tercih edilirse maksimum menzil 635 km‘ye çıkıyor.

Aracın 150 kWh batarya paketiyle ise firmanın Çin merkezli standartlar üzerinden yaptığı ölçümlere göre tam 920 km menzil elde edilebiliyor. Bu değer gerçekten çok iyi görünüyor ve birçok sürücü için bir aydan fazla kullanım anlamına geliyor. Nio EC7’nin bu iyi menzil değerlerinin arkasında özel tasarım çalışmaları ile elde edilen yüksek aerodinamik verimlilik yer alıyor. Açılabilir bir rüzgarlık ile donatılan EC7, LiDAR donanımıyla Seviye 4 otonom (Sürücüsüz kontrol) desteğine sahip ve cam tavan ile ferah bir yaşam alanı sunabiliyor.

Üst seviye malzemelerin tercih edildiği elektrikli SUV Nio EC7, kokpitinde birisi merkeze dikey olarak yerleştirilen iki farklı ekran taşıyor. Bu ekranlar sayesinde fiziksel butonları en aza indiren (Bu çoğu sürücü için kötü bir detay) tamamen elektrikli SUV, şimdilik Çin dışına çıkacak gibi görünmüyor. Çin pazarındaki başlangıç fiyatı ise kaba bir çarpım üzerinden 69 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

Elektrikli SUV Nio EC7 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

Read More