Efsane geri döndü: Steam Deck yeniden zirvede


El konsolları inişli çıkışlı grafiğe sahip bir teknoloji. Eğer kendine has hayran kitlesi olan Nintendo ürünlerini bir kenara bırakacak olursak, onun dışında piyasaya sürülen el konsollarının zaman zaman fırtınalar estirdiğini sonrasında ise adeta yok olup gittiklerini görebiliyoruz. PlayStation Vita, bu konuya ilişkin verilebilecek en güzel örneklerden biridir. Ancak arkasına Steam desteğini alan Valve’ın yeni el konsolu Steam Deck, bu döngüyü kıran isim olabilir.

Uzun süredir Steam’in en çok satılanları listesinin zirvesinde bulunan ancak Call of Duty: Modern Warfare II’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte koltuğunu geçici bir süre için yeni oyuna emanet etmek zorunda kalan Steam Deck, geçtiğimiz hafta itibariyle bir kez daha haftanın en çok satılanı olmayı başardı.

Valve’ın popüler el konsolunu Game Awards 2022 törenlerinde aldığı “yılın oyunu” ödülüyle dikkat çeken Elden Ring izlerken, Call of Duty: Modern Warfare II ise haftayı üçüncü sırada kapattı. Dördüncü sıraya baktığımız zaman High on Life’ı görüyoruz. Son yılların en çok beklenilen oyunlarından biri olan God of War ise listenin beşinci sırasına yerleşmiş.

Geçtiğimiz haftalarda da bu listede yer bularak artık en çok satılanların gediklisi haline gelen EA Sports FIFA 23 bu defa kendisine ancak 6. Sırada yer bulabilirken, bir diğer popüler oyun olan Red Dead Redemption 2 ise 9. Sıraya gerilemiş.

Read More

Yorum yapın