Apple’ın ucuz fiyatlı AirPods’undan haber var: Fiyatı belli oldu


Amerikalı teknoloji devi Apple, rekabet içerisinde olduğu her sektörde listenin en başında olmaya alışmış bir isim. Bugüne kadar akıllı telefon, tablet ve akıllı saat pazarlarında bunu kolaylıkla başarabilen şirket, söz konusu pazar kablosuz kulaklık olduğunda hedeflerine ulaşmakta zorlanıyor.

Bu durumun temel sebebi ise, Apple’ın yüksek fiyat politikasının kulaklık pazarında karşılık bulmuyor olması. Çünkü kulaklıklar tablet, telefon ve akıllı saatler kadar göz önünde değil ve onlar kadar statü göstergesi de olamıyor. İşte bu nedenle kullanıcılar daha uygun cihazlara yöneliyor ki bu alanda onlarca farklı seçenek var.

Apple’ın ucuz fiyatlı AirPods’undan haber var: Fiyatı belli oldu

İşte yüksek fiyat politikası uğruna kablosuz kulaklık pazarında kan kaybetmeyi göze alamayan Apple, bir süredir daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışıyor. Henüz Apple tarafından herhangi bir açıklamaya konu olmayan ancak varlığını sızıntılar yoluyla öğrendiğimiz bu kablosuz kulaklığın haliyle ismi konusunda da bir kesinlik yok. Ancak sızıntı dünyası bu kulaklık için şimdilik AirPods Lite ismini kullanıyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo ise, bu cihazın fiyatının netleştiğini duyurdu. Kuo’ya göre Apple AirPods Lite 99 dolardan satışa sunulacak. Şu an en ucuz normal AirPods’un satış fiyatının 129 dolar seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, %25’lik fiyat indirimi birçok kablosuz kulaklık kullanıcısının ilgisini fazlasıyla çekecektir.

Read More

Yorum yapın