Üretilmiş en ilginç araçlardan Carver One ile tanışın

Zaman zaman çok garip ulaşım araçları karşımıza çıkıyor. Bugün bunlardan birisi olan Carver One ile karşınızdayız.

Carver One aslında ilk aşamada aşırı ilginç ya da farklı görünmüyor. Biliyorsunuz pazarda çok sayıda buna benzer yapıda üç tekerlekli ulaşım aracı bulunuyor. Bu modelin fark yarattığı nokta, gövdesinin yana doğru tam 45 derece yatabiliyor olması. Bu sayede otomobil ile motosiklet kullanımını bir araya getiren ve gövdesi yatabiliyor olduğu için ürkütücü ancak keyifli bir viraj deneyimi getiren araç, aktarıldığı kadarıyla 2007 yılında Hollanda merkezli olarak doğmuş ve gücünü arkaya konumlandırılan Daihatsu imzalı turbo ile desteklenen 659 cc motordan alıyor.

Sadece 64 beygir güç sunan ancak 670 kg ağırlığında olduğundan performansı yüksek olan aracın, 97 km/s hıza 8 saniyede çıkabildiği ve maksimum 185 km/s hız yapabildiği açıklanıyor. Ufak olduğundan şehir içi kullanımına fazlasıyla uygun olan manuel vites model, iki kişiyi aşırı konforlu olmasa da taşıyor ve ufak bir rüzgarlığı ile şirin bir görüntü oluşturuyor.

Carver One bu aralar yeniden gündemde çünkü araç buradaki platformda açık artırma üzerinden satışa sunuldu. 2008 model araç için şimdiye kadar 26 farklı teklif verildi. Şu an için aldığı en yüksek teklif £14,500 olan 32 bin kilometrelik bu kullanılmış model, oldukça temiz görünüyor ve İngiltere’de bulunuyor. Bu aracın son aşamada daha yüksek bir fiyattan yeni alıcısına gitmesi bekleniyor.

Araç için yayınlanan iki video incelemeyi hemen aşağıda görebilirsiniz:

Carver One yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More