Haberler Avrasya Tüneli’nden geçmek istiyorlar

Haberler Avrasya Tüneli’nden geçmek istiyorlar

Haberler

Gökhan Karakaş – İstanbul’da 3 gün boyunca etkili olan şiddetli lodosta, en çok motosiklet sürücüleri zorlandı. Köprülerden geçerken zor anlar yaşayan motosikletlilerin yardımına metrobüs şoförleri yetişirken Türkiye Motosiklet Platformu, can kaybına yol açabilecek kötü hava koşullarında Avrasya Tüneli’nin motosiklet sürücülerine açılmasını istedi. Türkiye Motosiklet Endüstrisi Derneği ise tünelden motosikletlilerin geçişi için 4 yıldır çabaladıklarını ama sonuç alamadıklarından yakındı. Hızı saatte 130 km hıza ulaşan ve İstanbul’da can kayıplarına neden olan lodos fırtınası nedeniyle karayollarından en büyük zorluğu motosiklet sürücüleri çekti. 15 Temmuz Köprüsü üzerinden geçmeye çalışan motosikletli kuryelerin şiddetli rüzgarla devrilmemesi için iki İETT otobüs sürücüsünün yarattığı güvenlik koridoru hafızalara kazınırken, bazı motosikletliler üzerlerine uçan malzemelerle yaralanmıştı. 

Türkiye Motosiklet Endüstrisi Derneği, lodos fırtınasının Avrasya Tüneli’nin motosiklet sürücüleri için ne kadar önemli olduğunu kanıtladığını belirtti. Motosikletin İstanbul trafiğini azaltan en önemli etmenlerden biri olduğunu söyleyen MOTET Genel Sekreteri Remzi Öztürk, iki kıtayı birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin kendilerine açılması için 4 yıldır uğraştıklarını vurguladı. Öztürk, “Hiç anlayamadığımız şekilde 5 km uzunluğundaki Avrasya Tüneli motosiklet sürücülerinin kullanımına kapalı. Oysa gerekli güvenlik önlemleri alınırsa tünelden motosiklet geçişi sorun olmayacağı gibi, böylesi doğal afetlerde can güvenliğinin sağlanması için adeta zorunluluk. 2017 yılından beri Avrasya Tüneli’nin motosiklet kullanımına açılması için çabalıyoruz. En azından 250 CC üzerindeki motosikletlerin geçebilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi. 

‘Güvenliğimiz için gerekli’

Türkiye Motosiklet Platformu, lodos fırtınası gibi zorlu havalarda Avrasya Tüneli’nin kendilerine açılmasını istedi. Türkiye Motosiklet Platformu Genel Sekreteri Hakan Şener, “Lodos fırtınasında çok zorlandık. Motosikletin üzerinde duramayacağımız kadar şiddetli rüzgar vardı. Özellikle motokuryeler tehlike atlattı. Böyle afetlerde Avrasya Tüneli’nin motosiklet kullanıcılarının güvenliği için açılmasını istiyoruz” dedi. Şener, doğa olayları sırasında kuryelere yönelik baskının arttığını belirtirken siparişlerin motokuryelerin güvenliğinin düşünülerek verilmesini istedi.

Lodos çiçeği

İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kuvvetli lodos nedeniyle zor anlar yaşayan motosiklet sürücülerinin yardımına metrobüs şoförleri koşmuştu. İki metrobüs şoförünün, motosikletlerin yanından ilerleyerek rüzgarı kestiği anlar görüntülere yansımıştı. 20 motosiklet sürücüsü dün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde ve  Zincirlikuyu Durağı’nda metrobüs şoförlerine çiçek verip, teşekkür etti. Motosiklet sürücüleri “Bize yardımcı olan İETT şoförlerine çok teşekkür ederiz. Bizim için hayati bir şey yaptılar. Kötü havada bizi koruyup, kolladılar” dedi.​​​​​​​

Read More

Haberler Göbeğinde çıkan sivilce tekerlekli sandalyeye mahkum etti

Haberler Göbeğinde çıkan sivilce tekerlekli sandalyeye mahkum etti

Haberler

Ordu Ünye’ye bağlı Ortayılmazlar Mahallesi’nde 2 yıl önceye kadar sağlıklı yaşam sürdüren Muhammet Dikici’nin hayatı, göbeğinde çıkan sivilce sonucu tamamen değişti. Dikici, çalışmak için gittiği Japonya’da göbeğinde çıkan sivilceyi kendisi sıktı.

Dikici’nin göbeğinde yara oluşan bölgedeki enfeksiyon, kan yoluyla sinir sistemine zarar verdi. Hareketleri kısıtlanan ve yürüme zorluğu çeken Dikici, hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan kontrolde Dikici’nin, enfeksiyona bağlı omurilik felci geçirdiği tespit edildi. Ameliyata alınan Dikici, tüm müdahalelere rağmen felç kaldı. Tedavisinin ardından Türkiye’ye gelen Dikici, 2 yıldır tekerlekli sandalyeyle yaşıyor. 

haberler Göbeğinde çıkan sivilce  tekerlekli sandalyeye mahkum etti

‘HAYATIMIN GERİ KALANINI BÖYLE GEÇİRECEĞİM’

Göbeğindeki sivilceyi sıktıktan 3 gün sonra hayatının değiştiğini anlatan Muhammet Dikici, “Yaklaşık 2 yıl önce yurt dışına çalışmaya gitmiştim. Vücudumda çıkan bir sivilceden dolayı enfeksiyon kaptım. Bu enfeksiyon omuriliğime iltihap olarak biriktirdi. Sinir sistemlerime hasar verdi. Omurilik ameliyatı geçirdim. Şu anda omurilik felciyim. Büyük ihtimalle hayatımın geri kalanını bu şekilde geçireceğim. Vücudumda çıkan sivilceyi patlattıktan 3 gün içinde bu olay başıma geldi. 3 gün sonra his kaybı yaşayarak felç oldum. Tedavisi ise şimdilik yok. Kök hücre çalışmaları var ancak deneme aşamasında” diye konuştu.

Engelli olmadan önce kendisinin de engellilerin sorunlarını çok bilmediğini dile getiren Dikici, “Sağlıklıyken engellilerin yaşadıkları sorunları görmüyorduk ama engelli olduktan sonra insanlar bana çok tuhaf gelmeye başladı. Kaldırımda engelli rampalarının önüne araç bırakanlar, kaldırımlara araç bırakanlar, biz engellilerin hayatını zorlaştırıyor. Bu nedenle insanlar buna dikkat etmeliler” dedi. 

haberler Göbeğinde çıkan sivilce  tekerlekli sandalyeye mahkum etti

‘HER BİREY ENGELLİ ADAYI’

Engellilerin en çok karşılaştığı sorunların başında, engelli rampalarının yol ile kot farkı olmasının geldiğini kaydeden Dikici, “Bir defasında ineceğimi düşündüğüm rampadan kot farkı nedeniyle düştüm. Zaman zaman böyle kazalar başımıza geliyor. Alışveriş yapacağımız dükkanların önlerinde engelli rampaları olması, belediyelerin engellilerin hayatını kolaylaştıracak adımlar atması, vatandaşların araçlarını bize engel olacak şekilde bırakmamalarını istiyorum. Unutmayalım ki her birey bir engelli adayıdır. Lütfen engelimize engel olmayın” diye konuştu. 

haberler Göbeğinde çıkan sivilce  tekerlekli sandalyeye mahkum etti

Read More

Haberler Son Dakika… Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu

Haberler Son Dakika… Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu

Haberler

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre; görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atandı. Atamanın Anayasanın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

NEBATİ’DEN İLK AÇIKLAMA

Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rabbim, kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. İşimizde bize doğruluk ver, bizi muvaffak kıl. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsımı layık gördüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini hayırla ifa etmeyi, bize gösterdiği güvene layık olmayı Rabbim nasip etsin inşallah.” ifadelerini kullandı.

haberler Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı

TEBRİK MESAJLARI GELDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştığı mesajıda, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan sayın Dr. Nureddin Nebati’yi tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Görevi devreden sayın Lütfi Elvan bakanımıza bugüne kadarki hizmetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Sn. Nureddin Nebati’’ye yeni görevinde başarılar diliyorum. Bakanlık görevini devreden Sn. Lutfi Elvan’a değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Bakan Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Nebati, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Nureddin Nebati, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı.

Bakan Nebati, AK Parti 4’üncü Olağan Kongresi’nde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak da 2014-2015 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Bakan Nebati, 24’üncü dönem İstanbul, 25’inci dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı.

Read More

Haberler SON DAKİKA: Motorin’in ardından Benzin’e 55 kuruşluk indirim geldi!

Haberler SON DAKİKA: Motorin’in ardından Benzin’e 55 kuruşluk indirim geldi!

Haberler

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS), yaptığı duyuruya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre satış fiyatına 58 kuruş indirim yapıldı. Fiyat indiriminin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 9,67 liradan 9,09 liraya, Ankara’da 9,74 liradan 9,16 liraya, İzmir’de ise 9,76 liradan 9,18 liraya gerileyecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Read More

Samsung Galaxy S22 ve S22 Ultra için sunulacak tüm renkler çıktı

Samsung Galaxy S22 ve S22 Ultra için sunulacak tüm renkler çıktı

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra

Üç farklı modelden oluşan Galaxy S22 ailesi için sızıntılar sürüyor. Bu sefer Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22 Ultra için sunulacak tüm renkler çıktı.

91Mobiles tarafından elde edilen görsellere göre Samsung Galaxy S22 kesin olarak yeşil, pembe, siyah ve beyaz renklerde raflara çıkarılacak. Yeni ailenin en iyisi olan Galaxy S22 Ultra için sunulacak renkler ise yeşil, siyah, beyaz ve bordo olacak. Bu telefondaki S Pen’in uç kısmı gövde renklerine uyum sağlayacak, kalemin gövdesi ise ilginç olarak sadece siyah olacak.

Samsung Galaxy S22 için sunulan renklerin Galaxy S22 Plus için de sunulacağı düşünülürken, bilmeyenler için telefonlar güçlerini satıldıkları pazara göre Snapdragon 8 Gen 1 ya da Exynos 2200 işlemciden alacaklar. Amiral gemisi akıllı telefonlar Türkiye’de yüzde 99 ihtimalle AMD GPU’lu Samsung Exynos 2200 ile satılacaklar.

Ocak ayı bitmeden Türkiye dahil birçok pazarda elde edilebilir olacak telefonlar haricinde Samsung’un başka planları da var. Örneğin çok yakında bütçe dostu amiral gemisi telefon modeli Samsung Galaxy S21 FE de raflara çıkarılacak. Buna ek olarak firmadan gelişmiş Galaxy Tab S8 Android tablet ailesi de geliyor.

İlginizi Çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Read More

BluTV, yılbaşına özel olarak iki gün boyunca ücretsiz yapıldı

BluTV, yılbaşına özel olarak iki gün boyunca ücretsiz yapıldıBluTV

Türkiye’nin öne çıkan video platformları arasında yer alan BluTV, yılbaşına özel olarak iki gün boyunca ücretsiz yapıldı.

Firmadan yapılan resmî açıklamada “Yeni Yılda da BluTV’deyiz. Yılbaşına özel 2 gün ücretsiz izle” ve “Ayrı ekranlardan, farklı mekanlardan, ortak hislerle yıla veda edebilmek için 1 Ocak 23.59’a kadar kapımızı herkese ücretsiz açtık! Bekleriz.” açıklamaları yapıldı. Direkt olarak buradan ulaşarak üye olabileceğiniz platform, normalde aylık 29,90 TL fiyata elde edilebiliyor. Apple uygulama içi ödeme seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde ise 29,99 TL vermek gerekiyor. BluTV’nin yıllık üyelik ücreti ise 190,80 TL seviyesinde.

Ayrı ekranlardan, farklı mekanlardan, ortak hislerle yıla veda edebilmek için 1 Ocak 23.59’a kadar kapımızı herkese ücretsiz açtık! Bekleriz. 💙 pic.twitter.com/NTR6Sy9Gf5

— BluTV (@BluTV) December 31, 2021

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More

OPPO Find X5 için bazı kilit özellikler kendisini gösterdi

OPPO Find X5 için bazı kilit özellikler kendisini gösterdi

Find X5 Pro ile beraber tanıtılacak OPPO Find X5 için bazı kilit özellikler kendisini gösterdi. Telefonun 2022’de Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise halen belli değil.

OPPO Türkiye, Find X2 modelini Türkiye’ye getirdi, Find X3 içinse bu adım atmadı. Find X3’ü üstüne ise Find X4 değil Find X5 serisi geliyor. İşte bu serinin ana modeli Find X5 özelinde bugün bazı teknik detaylar ortaya çıktı. Find X5 Pro’nun kırpılmış versiyonu olacak telefon, kaynaklara göre 6,78 inç 2K 120 Hz Samsung imzalı AMOLED ekran üzerine kurulacak ve gücünü MediaTek Dimensity 900 işlemciden alacak. Find X5 Pro’da ise kesin olarak Snapdragon 8 Gen 1 kullanılacak.

80W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kurulacağı aktarılan OPPO Find X5, kablosuz tarafta 50W hız sunacak. 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM ve en üstte 256 GB UFS 3.1 depolama ile geleceği iddia edilen telefon, önünde 32 megapiksel Sony IMX615 sensörlü selfie kamerası taşıyor.

Arkada ise 50 megapiksel Sony IMX766 sensörlü OIS ana + 50 megapiksel Sony IMX766 sensörlü ultra geniş açı + 13 megapijksel Samsung S5K3M5 sensörlü 2x OIS telefoto kameraları bir araya gelecek.

Bu arada seride Find X5 Pro’ya ek olarak bir Find X5 Lite’ın da olacağı iddia ediliyor. Merak uyandıran telefonların fiyatları hakkında ise henüz oturaklı bir sızıntı bulunmuyor. Ancak Find X5 ve X5 Pro’nun ucuz olması çok olası değil. Firmanın 2022 amiral gemileri üst seviye gövdeler üzerine kuruluyorlar.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More

Haberler MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı! ‘Değiştirmek zorunda kalacak’

Haberler MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı! ‘Değiştirmek zorunda kalacak’

Haberler

Sercan Dinç / milliyet.com.tr
Irak’ın kuzeyinde faaliyet gösteren PKK/KCK terör örgütü mensupları ‘Mazlum Jir Agiri’ kod adlı Emrah Adıgüzel ve ‘Sarina/Diljin’ kod adlı Pervin Arslan, MİT operasyonuyla yakalanıp Türkiye’ye getirildi. PKK’lı Emrah Adıgüzel’in terör örgütünün üst düzey isimlerinden Duran Kalkan’ın korumalığını yaptığı tespit edildi..

Peki 2 teröristin Türkiye’ye canlı olarak getirilmesi ne anlam ifade ediyor? Dün duyurulan operasyonun diğerlerinden farkı ne? Teröristbaşı Duran Kalkan’ın korumasının yakalanmasından dolayı çok rahatsızlık duyacağını ve bütün pozisyonlarını değiştirmek zorunda kalacağını belirten Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, milliyet.com.tr’ye önemli değerlendirmelerde bulundu.

“TERÖRİSTLERİ BAYRAĞIN ALTINA KOYUYORSUNUZ, BU ÇOK ANLAMLI”

Dün ilan edilen operasyonun diğerlerinden farklı olduğunu belirten Ağar, “Açıkçası kendine özgü bir meydan okuma, bir prestij operasyonu bu. Neden? Çünkü canlı ele geçiriyorsunuz. Diğerlerinde tespit ediyorsunuz ve elinizdeki aygıtlarla vurup etkisizleştiriyorsunuz. Burada başka bir şey var. Terörün yuvalandığı bir alanda faaliyet gösteren iki teröristin olduğu o alana sızıyorsunuz. Bir kere riskli bir bölgeye sızıyorsunuz. Orada bir operasyon yapıyorsunuz.Operasyon yaptığı bölgede muhtemelen PKK’nın etkili olduğu operasyon deşifre oluyor. Ve onlar size müdahale etmeden sıyrılıyorsunuz. Onları getirip bayrağın altına koyuyorsunuz. Bu bir kere çok anlamlı.” dedi.

haberler MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı Çok rahatsız olacak

(Teröristler ‘Sarina/Diljin’ kod adlı Pervin Arslan ve ‘Mazlum Jir Agiri’ kod adlı Emrah Adıgüzel)

“Canlı alıp getirmenin de belli ki bir nedeni var.” diyen Ağar, “Özellikle belki Duran Kalkan’a erişmek için bunu sorgulayacaklar. Veya bunların sahip olduğu bilgiye ihtiyaçları var. O bilgiden mütevellit bir maksada da hizmet ediyor. Bu anlamda da önemli olduğunu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

DÜNYADA BU TÜR OPERASYONLAR ÇOK NADİR

Dünyada bu tür istihbarat operasyonu yapabilen çok nadir servislerin olduğunu söyleyen Ağar, “Çünkü riskli operasyonlar. Bir diğer tarafı da geri tepme ihtimali. Prestij kaybına da sebebiyet verebilir. Örgütün propaganda yapmasına da sebebiyet verebilir. Bu da göze alınmış. Böyle bir kabiliyet ve kararlılık var. Bu anlamda önemli. En yakındaki bir teröristin etkisizleştirilmesi Duran Kalkan ve pek çok bilinmeyenin elde edilmesiyle ilgili bir olasılık var. Bunu tabi biz bilemeyeceğiz. Bir olasılık var dememiz gerekiyor. Buradan Duran Kalkan’a dair bilinmezler deşifre edilme olasılığı var.” açıklamasını yaptı.

“DURAN KALKAN ÇOK RAHATSIZ OLACAK”

Teröristbaşı Duran Kalkan’ın koruması PKK’lı Emrah Adıgüzel’in yakalanmasından çok rahatsızlık duyacağını belirten Abdullah Ağar, “Bütün pozisyonlarını değiştirmek zorunda kalacak. Duran Kalkan örgütün ilk 4 isminde bir tanesi. Onun için Duran Kalkan ve terör örgütü açısından çok büyük bir prestij kaybı. En yakınındaki ismi örgüt, Duran Kalkan kaptırmış oldu. Duran Kalkan’ı da kendi korumasını kaptırmış olduğu için örgüt içinde itibarsızlaştırıyorsun.” dedi.

Ağar sözlerini şöyle tamamladı; Bir de o yereldeki MİT elemanlarının hangi seviyeye geldiğini bağlantılarını da ispat ediyor. MİT’in kendi başına yapmış olduğu operasyonlarda şu ana kadar üst düzey isimlerin de olduğu 95-96 terörist etkisiz hale getirildi. Bu stratejik bir etki örgüt üzerinde. SİHA’larla, TSK ile yapmış olduğu uçak operasyonları da dahil. Ve kendisine erişilemez hissettiği alanlarda çok rahatlıkla artık yakaladığınız an vuruyor geliyor. Yani tespit ve imha süreci birbirine çok yakın. Bu da son derece önemli. Tespit ettiği an gerçek zamanlı olarak SİHA’yı kaldırıp tepesine binebiliyor. Böyle bir kabiliyet ve kapasiteye erişti. Bu da stratejik bir etki yaratıyor. Bu da örgüt içinde büyük bir moral bozukluğuna ve inanç azalmasına sebebiyet veriyor. Empati ediyorlar. Büyük liderler gittiği zaman küçük liderler ve diğerleri empati yapıyor… ‘Bunların başına bu iş geldiyse benim başıma ne iş gelir…’ Bu anlamda çok büyük psikolojik etkisi de var MİT’in yapmış olduğu operasyonda.

SON 1 HAFTADA BÖLGEDE 10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Terör örgütüne yönelik operasyonlarda MİT Irak’ın kuzeyinde son 1 haftada 10 teröristi etkisiz hale getirdi. PKK/KCK terör örgütünün sözde üst düzey sorumlularından Duran Kalkan’ın korumalığını yapan Mazlum Jir Agiri kod adlı terörist Emrah Adıgüzel ve Sarina Diljin kod adlı terörist Pervin Arslan, gerçekleştirilen operasyonla Türkiye’ye getirilmişti.

Örgüte 2012 yılında katılarak Kuzey Irak’ta kırsal alanda faaliyet yürütmeye başlayan terörist Emrah Adıgüzel, örgütün sözde üst düzey sorumlularından olan Abbas kod adlı Duran Kalkan’ın 2 yıl boyunca korumalığını yaptı. Terörist Adıgüzel’in ayrıca örgütün Kuzey Irak’taki Gara, Sincar ve Hakurk alanlarında faaliyet yürüttüğü, Sincar alanında örgütün sözde istihbarat sorumluluğunu yaptığı ve 2020 yılında İran alanında görevlendirildiği öğrenildi. Terörist Adıgüzel’in İran alanında da örgütün bölge sorumluları arasında yer aldığı öğrenildi. 2014 yılında örgütün kırsal kadrolarına katılan terörist Pervin Arslan ise, Kuzey Irak’ın Metina bölgesinde ve Suriye’nin kuzeyinde faaliyet yürüterek, örgütün saldırı, sabotaj ve suikast birimlerinde yer aldı. Terörist Arslan’ın ayrıca 2019 yılında İran alanında görevlendirildiği ve sözde tim komutanı seviyesinde faaliyetler yürüttüğü öğrenildi.

BİR OPERASYON DAHA!

Geçtiğimiz günlerde MİT tarafından gerçekleştirilen operasyonda ise; Irak’ın kuzeyinde 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilmişti. Teröristlerin, PKK/KCK’nın ‘şehir yapılanması’ olan YPS mensupları ‘Gelhat’ kod adlı Renas Ermeğan ve ‘Merhas’ kod adlı Nevzat Durmuş olduğu tespit edilmişti.

Nokta atışı operasyon ile etkisiz hale getirilen terörist Ermeğan’ın, 2015’te Şırnak Cizre ve Silopi’de gerçekleştirilen çukur eylemlerinde, güvenlik güçlerine karşı çok sayıda eylemin planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu öğrenildi. Terörist Nevzat Durmuş’un da örgütün 2015’te Şırnak Beytüşşebap’ta düzenlediği saldırının hazırlığı ve tamamlanmasında aktif yer aldığı, örgütün Suriye-Irak arasındaki aktarım faaliyetlerinin koordinasyonunu sağladığı tespit edildi.

haberler MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı Çok rahatsız olacak

(YPS mensupları ‘Gelhat’ kod adlı Renas Ermeğan ve ‘Merhas’ kod adlı Nevzat Durmuş)

TERÖRİST NİHAT GÖREN ÖLDÜRÜLDÜ

Bir diğer operasyonda ise MİT, Kandil ve Gara’da düzenlediği operasyonlarda da 6 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilmişti. Teröristlerden birinin, örgütün sözde dış ilişkiler sorumlularından ‘Botan’ kod adlı Nihat Gören olduğu tespit edilmişti.

Gara’da etkisiz hale getirilen terörist Gören’in, bir süre PKK’nın ‘TAK yapılanması’nda faaliyet gösterdiği, TSK’nın gerçekleştirdiği ‘Pençe’ operasyonlarında yaralanıp, tedavi edilmesi sonrası PKK tarafından Gara alanında görevlendirildiği öğrenildi.

haberler MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı Çok rahatsız olacak

(Terörist ‘Botan’ kod adlı Nihat Gören)

Read More

Haberler Lösemi tanısı konulduktan 5 gün sonra koronavirüsten öldü!

Haberler Lösemi tanısı konulduktan 5 gün sonra koronavirüsten öldü!

Haberler

Borçka ilçesi Aralık köyünde yaşayan Çoruh Üniversitesi Yönetici Asistanlığı mezunu Eylem Yıldız, 26 Ekim gecesi göğüs ağrısı çekince çağırılan ambulansla İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir turizm tesisinde çalışan Yıldız, durumu ağırlaşınca Kars’taki Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Lösemi tanısı konulan Yıldız’ın 5 gün sonra da yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.  Eylem Yıldız, buradan da Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Hem kanser hem de koronavirüsle mücadele eden Yıldız, durumu ağırlaşınca yoğun bakım servisine alındı. Entübe edilen Eylem Yıldız, bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

haberler

ACI HABERİ BAŞKAN DUYURDU

Eylem Yıldız’ın ölümü, ailesi ve arkadaşlarını hüzne boğdu. Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan da acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Kendisi de emekli öğretmen olan Başkan Orhan paylaşımında, “Lösemi ve koronavirüsle mücadelesini ne yazık ki kaybeden öğrencim Eylem Yıldız’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Tüm sevenlerinin ailesinin ve hepimizin başı sağ olsun. Mekânı cennet olsun” ifadelerinde bulundu.

 haberler

Read More