Türk tasarımcıdan göz alıcı Windows 12 konsepti [Video]Windows 12

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bugün hazırladığı Windows 12 işletim sistemi konsepti ile ses getirmeyi başardı.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı “iOS 13“, “Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition“, “Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″, “Android 11“, “Windows XP 2019 Edition“, “Apple tasarımı Windows 10“, “iOS 14“, “Windows 20”, “Windows 7 2020 Edition” ve “Android 12” konseptleriyle mutlaka hatırlayan olacaktır. İşte bu gerçekten ciddi şekilde ses getiren çalışmalar arasına bugün önümüzdeki yıllarda lanse edilecek Windows 12 için hayal edilen bir konsept eklendi. W12 için oldukça dinamik, yenilikçi ve modern çizgide bir arayüz karşımıza çıkaran Avdan, araç takımlarına (Widget) uyum sağlayan etkileyici bir duvar kâğıdı altyapısı da tasarlamış durumda.

Bu altyapıda duvar kağıdının tasarım öğeleri ekrana yerleştirilen araç takımına yer açıyor ve hareket ederek üç boyutlu bir deneyim getiriyor. “Neden Microsoft bunları düşünmüyor?” sorusunu sorduran konseptte, modern bir dosya yöneticisi, inovatif çoklu ekran arayüzü ve fazlası yer alıyor. Kamer Kaan Avdan‘ın YouTube kanalını direkt olarak buradan takip edebilirsiniz. Avdan’ın bu videoları nasıl hazırladığını ise burada ve burada yer alan videolardan görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ek bilgi olarak geçtiğimiz aylarda ortaya çıktığı kadarıyla Microsoft, her üç yılda bir yeni sürüm karşımıza getirecek “Windows Geliştirme Döngüsüne” geçiş yapıyor. Burada işaretle de Windows 12 işletim sisteminin 2024 yılında karşımıza çıkarılabileceği iddia ediliyor.

Windows 12 konsepti yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More