Samsung Galaxy S23 serisi için ilk resmi basın görselleri sızdırıldıSamsung Galaxy S23 LOG Görsel

Uzun zamandır paylaşımların merkezinde kalan Samsung Galaxy S23 ailesi için resmi basın görselleri bugün itibarıyla sızdırıldı.

Üç farklı modelden oluşacak Samsung Galaxy S23 serisi için ilk basın görselleri direkt olarak 91Mobiles’tan geldi. Bu paylaşım ile serinin üyelerinden Galaxy S23 Plus (Galaxy S23 de bu tasarıma sahip) ve Galaxy S23 Ultra modellerini karşımıza getiren kaynak, tasarım konusundaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Bu sızdırılmaları Samsun’u kızdıracak reklam amaçlı hazırlanan resmi basın görsellerinde, Galaxy Buds 2 Pro kablosuz kulaklık ve Galaxy Watch 5 akıllı saat ile beraber görünen telefonlar, ince çerçeveleriyle modern görünüyor ve arkalarında gövdeye entegre şık kameralar (S23 Plus’ta üç, S23 Ultra’da dört) taşıyor. Selfie kamerasını birer ekran deliğine yerleştiren telefonlar, bu posterlerde pembe ve yeşil renklerde karşımıza çıkıyor.

Telefonlar hakkında en son teknik bir detay belli olmuştu. Galaxy S22 Ultra’ya 40 megapiksellik bir selfie kamerası koyan Samsung, ortaya çıkan son iddialara göre Galaxy S23 Ultra modeline 12 megapiksellik bir selfie kamerası konumlandıracak. Eğer bu gerçekse detay konusunda yerini alacağı modelin gerisine düşecek telefon, buna rağmen genel olarak daha güzel ve temiz görünen fotoğraflar verebilir. Biliyorsunuz fotoğraf dünyasında megapiksel seviyesine tek başına bir anlam ifade etmiyor. Ancak yine de 40 megapikselden 12 megapiksele iniş selfie fotoğraf performansı konusunda biraz endişe oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S23 Ultra için başka bilgiler de var. Bu modelin en çok öne çıkarıldığı yanı ön değil arka kamera sistemi olacak. Çünkü telefonda 200 megapiksellik bir ana kameraya verilecek. Telefonun kamera sistemi hakkında özel bilgiler aktaran şirkete yakın isimlerden Ice Universe, modeldeki 200 megapiksellik ana kameranın doğal detaylar ve düşük kumlama sunduğunu aktardı.

Galaxy S22 Ultra’ya oranla gece modu performansının ciddi şekilde artırıldığı aktarılan Samsung Galaxy S23 Ultra, söylendiği kadarıyla fotoğraflarda eskiye nazaran daha farklı renkler sunuyor ve 12 megapiksel modunda yüksek ve temiz detaylar veriyor. Model için telefoto kamera odağında da iyileştirmeler masada.

10x telefoto zoom kamerası Galaxy S22 Ultra’dakinden çok daha keskin sonuçlar ortaya koyacak denilen Galaxy S23 Ultra, telefoto konusunda yapay zekâ kullanımını da artıracak. Bu sayede telefon ile çekilen 10x, 30x ve hatta 100x çekimlerin sonuçları daha iyi görünecek. Sistem fotoğrafları analiz ederek özellikle yazıları daha okunaklı ve doğal hale getirecek.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More