Razer, CES 2023’te iddialı yeni ürünler tanıttı

Razer Kiyo Pro Ultra

Razer Kiyo Pro Ultra

Razer Kiyo Pro Ultra

Razer Leviathan V2 Pro

Razer Leviathan V2 Pro

Razer Edge ve Razer Edge 5G

Razer Edge ve Razer Edge 5G

Razer Blade 16 ve 18

Razer Blade 16 ve 18

Razer Blade 16 ve 18

Project Carol

Project Carol

Project Carol

Razer elbette CES 2023’ü boş geçmedi. Firma birçok yeni ürün ile 2023’teki ürün gamının büyük bölümünü karşımıza çıkardı.

Razer’ın CES 2023’te tanıttığı ürünler arasında ilk olarak 400 dolarlık Leviathan V2 Pro karşımıza çıktı. RGB aydınlatmaya sahip bir subwoofer’a sahip soundbar olan model, bünyesindeki IR kamera ile dinleyicinin konumunu algılıyor ve ona göre optimize edilmiş ses verebiliyor. Bu sayede 3D ses aktarabilen ürün, THX ile Audioscenic ortaklığıyla hayat bulmuş bir seöenek. PC odaklı hoparlör, kişi algılama süreçte yapay zekâ algoritmalarından yararlanıyor. Daha önce tanıtılan Edge isimli portatif oyun konsolunun bu ay ABD’de 360 dolardan satışa sunulacağını açıklayan Razer, Blade 16 ve Blade 18 oyuncu dizüstülerini de tanıttı. Bu modeller güçlerini en yeni Nvidia RTX 40 serisi mobil ekran kartlarından ve Intel işlemcilerden alıyor. 16 ve 18 inç boyutlarındaki mini-LED (IPS de var) ekranlı cihazlar, DDR5 5600MHz RAM ile alınabiliyor.

CES 2023’te Razer’dan Kiyo Pro Ultra webcam modeli de geldi. Gizlilik için fiziksel perde özelliği sunulan ürün, 300 dolarlık bir fiyata sahip ve oldukça heybetli yapıda. 1/1.2-inç Sony Starvis 2 sensör üzerine kurulduğu aktarılan kamera, en üstte 4K 24 fps video çekebiliyor. F1.7 diyafram değeri ile doğal arka plan bulanıklığı sağlayabilen model 60 fps’i 1080P’de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer’ın CES 2023’te bir de Project Carol isimli konsept ürünü ses getirdi. Her CES fuarına bir konsept getiren firma, Project Carol ile karşımıza bir koltuk yastığı çıkarıyor. Özellikle firmanın kendi oyuncu koltukları için geliştirilen bu kafa yastığı, yerleşik hoparlörler ile direkt olarak yakında surround ses verebiliyor ve tepkisel geri bildirim (Haptik) yapabiliyor. Bu ürün hakkında firma kendisi şunları aktarıyor:

“Project Carol, büyüleyici bir oyun deneyimi için 7.1 surround ses ile net, saf ses için yakın alan surround sesin akıllıca kullanımıyla sürükleyiciliği ve gerçekçiliği yeni zirvelere taşıyor. Geleneksel hoparlörlerin aksine Project Carol’ın yakın alan surround sesi, daha yakın, daha doğrudan arka ses sağlayarak daha kuşatıcı bir ses ortamı sunuyor.

Project Carol, ödüllü Razer HyperSense teknolojisi tarafından destekleniyor. Yastık, oyun seslerini gerçek zamanlı olarak haptik geri bildirime dönüştürerek oyuncuların arkalarında olan biten her şeyi hissetmelerini sağlayarak onları aksiyonun tam ortasına yerleştiriyor.”

Project Carol

Project Carol

Project Carol

Razer ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Read More