Özellikle kadınlar ve sağlığa odaklanan akıllı yüzük: Evieakıllı yüzük

Akıllı yüzük modelleri halen aşırı öne çıkamıyor ancak alan ölmüyor. Bu sefer özellikle kadınlar ve sağlığa odaklanan Evie geldi.

Resmi olarak CES 2023 kapsamında sergilenecek ve detaylandırılacak Movano imzalı akıllı yüzük modeli Evie, firmanın açıklamasına göre spesifik olarak kadınlara ve sağlığa odaklanıyor. Yukarıda da görebileceğiniz gibi üç farklı renk seçeneği bulunan ürün, bazı benzerlerinden farklı olarak gövdesinde bir boşluğa sahip. Firma tarafından özellikle bir “sağlık cihazı” olarak öne çıkarılan yüzük, kalp atış hızı, kan-oksijen değeri, cilt sıcaklık değişimi, adım, kalori, uyku, regl, yumurtlama (Ovülasyon) takibi ve daha fazlasını ölçerek detaylı şekilde kayıt altına alabiliyor. Model hakkında bir açıklama yapan Movano, ürünü satın alan kullanıcıların sağlık uzmanlarından tavsiye alabileceğini ve modelin “tıbbi cihaz” standartlarını karşılayacağını belirtiyor.

Pil ömrü hakkında henüz bir bilgi bulunmayan Evie, tahmin edebileceğiniz üzere Bluetooth ile akıllı telefonlara bağlanıyor ve bir ekranı olmadığından direkt olarak mobil uygulaması üzerinden yönetilebiliyor. Model için konuşan Movano CEO’su John Mastrototaro, “Tıbbi sınıf biyometrik veriler ile detaylı sağlık verilerini rahat ve modern bir giyilebilir cihazda bir araya getiriyoruz.” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle sağlığa odaklanmasına rağmen spor takibi için de fazlasıyla uygun olan Evie, ilk aşamada ABD dışına çıkmayacak. O pazarda da 2023’ün içerisinde satışa sunulacak Evie, henüz net olarak belli değil ancak 300 dolar altında bir fiyata sahip olacak.

Evie akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More