MATE’den büyük olduğu için “SUV” adı verilen elektrikli kargo bisikleti

MATE firması bugün karşımıza “SUV” adına sahip elektrikli kargo bisikleti ile çıktı. Model oldukça büyük bir seçenek konumunda.

Elektrikli bisiklet pazarında şu an dikkat çeken çok sayıda elektrikli kargo bisikleti bulunuyor. Bunlar arasına dahil olan en yeni model MATE SUV, modern bir tasarıma sahip. Direkt olarak yük taşıma amacıyla tasarlanan bisiklet, görebileceğiniz üzere üç teker üzerinde yol alıyor. Spesifik olarak Avrupa pazarına özel olduğundan maksimum 25 km/s hıza çıkabilen SUV, “Zanzotti Industrial Design” ile ortaklaşan tasarlanmış ve gövdesinin yüzde 90’ı geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş. Esas odak noktasında kargo taşıma bulunuyor olsa da bir yetişkini ya da iki çocuğu taşıma için de kullanılabilen bisiklet, hidrolik disk frenleriyle yük altında güvenli bir sürüş sağlıyor.

Şık LED aydınlatma ile donatılan MATE SUV elektrikli kargo bisikleti, teknik olarak verilen bilgilere göre 90 Nm tork üreten 250W elektrik motoru üzerine kuruluyor. Taşıdığı pil paketiyle kullanıma da bağlı olarak 100 km üzerinde bir menzil getiren bisiklet, ismini büyük gövdesinden alıyor. Bisikletin ne kadar büyük olduğunu gerçek SUV ile karşılaştırıldığı yukarıdaki galerinin ilk fotoğrafı gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön kısmı için farklı aksesuarlar (Örneğin yağmurlu günler için koruma gibi) sunulan bisiklet, elbette ucuz olmayacak. 2023’ün üçüncü çeyreğinde pazara çıkacak kargo bisikletin fiyatı 6.500 euro seviyesinde olacak. Buna benzer modellerin sayısı yeni yılda kesinlikle artacak, özellikle Avrupa yollarında elektrikli kargo bisikletleri olağan hale gelecek.

MATE SUV elektrikli kargo bisikleti yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More