Haberler Erdoğan 2019’da uyarmıştı! Paris’i PKK yandaşları savaş alanına çevirdi

Haberler

 Fransa’da aşırı sağcı bir Fransız’ın Paris’teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne yönelik saldırısının ardından 3 kişinin hayatını kaybetmesiyle ülkede tansiyon yüksek. Terör örgütü PKK yandaşlarının Paris’teki eylemi şiddete dönüştürmesine ise tepki var.

class=’medyanet-inline-adv’>

Terör örgütü PKK hafta sonunda Fransa’nın başkentini yakıp yıktı. Terör örgütü yandaşları Paris’te Ahmet Kaya Kültür Merkezine aşırı sağcı bir Faransız’ın saldırısı sonrası sokağa döküldü. Terör örgütü simgeleri taşıyan ve terör örgütü lehine slogan atanlar Paris sokaklarını adeta savaş alanına çevirdi.

ARAÇLAR TERS ÇEVRİLDİ, YARALILAR VAR

Paris polisi olaylarda 31 personelin yaralandığını açıkladı. Olaylarda en az 4 aracın ters çevrildiği ve bir aracın da ateşe verildiği belirtildi. Ayrıca 15’ten fazla iş yerinin camları da kırıldı.

ERDOĞAN BÖYLE UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılında yaptığı açıklamada Batı’yı uyarmıştı.

Erdoğan şöyle konuşmuştu:

“Yanlış yapıyorsunuz, bugün kendi ellerinizle beslediğiniz terör yılanı, eninde sonunda dönüp size de ısıracaktır. Bunu böyle bilin.”

“Sokaklarınızda bombalar patlamaya, teröristlerin silahları ölüm kusmaya, vandallar etrafı yakıp yıkmaya başladığında, yaptığınız yanlışı elbette anlayacaksınız.” diyen Erdoğan, “Ama iş işten geçmiş olacak. Gelin, yol yakınken bu yanlıştan dönün. Sırf bir beladan kurtulmak için, ülkenizden içi silah dolu çantayla uçağa binip ayrılan teröristlere dahi yıllarca göz yumduğunuzu biliyoruz. Size isimlerini bildirdiğimiz teröristler konusunda hiçbir işlem yürütmediğinizi de biliyoruz. Şimdi de kendi vatandaşınız olan teröristleri teslim almamak için kıvrandığınızı da biliyoruz. DEAŞ’ta sizin teröristleriniz var, alın diyoruz, kaçıyorsunuz. Bu teröristleri siz yetiştirdiniz, niye almıyorsunuz. Alamazlar çünkü bu biraz karakter meselesi. Böyle yaparak, aslında kendi geleceğinizi tehlikeye atıyorsunuz.” ifadelerini kullanmıştı.

class=’medyanet-inline-adv’>

‘HÂLÂ SESSİZ Mİ KALACAKSINIZ?’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Paris’teki silahlı saldırı sonrasında düzenlenen protesto gösterilerinde çıkan olaylardan PKK’yı sorumlu tutarak, Fransa’yı eleştirdi. Twitter hesabından gösterilere dair bir video kesidi paylaşan Kalın Fransa’ya yönelik, “Bu Fransa’daki PKK. Sizin Suriye’de desteklediğiniz aynı terör örgütü” ifadesini kullanarak, “Aynı PKK son 40 yılda binlerce Türk, Kürt ve güvenlik güçlerini öldürdü. Şimdi Paris sokaklarını yakıyorlar. Hâlâ sessiz mi kalacaksınız?” dedi.

class=’medyanet-inline-adv’>

‘BESLEDİKLERİ YILAN KENDİLERİNİ SOKMAYA BAŞLADI’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, terör örgütü PKK yanlılarının Paris’te gerçekleştirdiği olaylara ilişkin, “Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı” dedi. Akar, “Teröristlere yardım etmenin, destek vermenin ne kadar sıkıntılı olduğunu gördüler. Bunun bir benzeri buradan çok uzakta oldu. Nerede oldu? Paris’te oldu. Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı. Herkes artık bu terör örgütünün gerçek yüzünü görmelidir” ifadelerini kullandı.

‘YÜZ YÜZE GELDİLER’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Paris’teki PKK eylemleriyle ilgili olarak, “Terör örgütlerini besleyenler terörle yüz yüze geldi” dedi. Çelik, ırkçı saldırıları kınadıklarını belirtirken, şunları söyledi:

“Fransa’nın üzerinde düşünmesi gereken konu şudur; bir yandan bu ırkçı saldırılar yükselirken bir yandan da bu terör örgütlerini orada himaye ettirmelerinin neticesi olarak nasıl oluyor da bunlar saatlerdir meydanlara çıkıyorlar, oralarda araçları yakıp yıkıyorlar, caddeleri işgal ediyorlar… Üstelik bunu PKK terör örgütünün o paçavralarını taşıyarak, onun sembollerini taşıyarak, sloganlarını atarak ona destek vererek yapıyorlar… Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bunları himaye edenler, bunlara destek verenler er geç bunlarla yüzleşmek zorunda kalırlar. Herkesi bu olaylar vesilesiyle bir kere daha düşünmeye, Türkiye’nin terör konusundaki hassasiyetine destek vermeye davet ediyoruz.”

Read More