Haberler AFAD’dan açıklama! Hatay’da 4,8 büyüklüğünde deprem

Haberler

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) edinilen bilgiye göre, saat 21.13 sıralarında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 11.67 km derinliğinde meydana gelen deprem çevre illerden hissedildi.

class=’medyanet-inline-adv’>

AFAD: “DEPREM SONRASI OLUMSUZ BİR İHBARIN BULUNMADIĞI BİLGİSİ ALINMIŞTIR”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kırıkhan ilçesinde saat 21.13’te meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

BAKAN KOCA: GEÇMİŞ OLSUN HATAY

 Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “21.12’de Hatay Kırıkhan ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar kurumlarımıza herhangi olumsuz bir çağrı gelmemiştir. Geçmiş olsun Hatay.” açıklamasında bulundu.

21.12’de Hatay Kırıkhan ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar kurumlarımıza herhangi olumsuz bir çağrı gelmemiştir. Geçmiş olsun Hatay.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) December 18, 2022

class=’medyanet-inline-adv’>

HATAY VALİSİ DOĞAN: KURUMLARIMIZA OLUMSUZ BİR DURUM İNTİKAL ETMEMİŞTİR

Vali Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, “İlimizde 21.13’de meydana gelen depremde şu ana kadar kurumlarımıza olumsuz bir durum intikal etmemiştir. Tüm birimlerimizle alan taraması yapıyoruz. Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

DEPREMDE 6 EV HASAR GÖRDÜ, 5’İ BOŞALTILDI

Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan, ilçede meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Deprem sebebiyle hasar gören evlerde tespit çalışmaları yaptıklarını belirten Kaymakam Arslan, ”İlçemizde deprem sebebiyle can kaybı ve yaralanma gibi vakalar olmadı. Vatandaşlarımızdan bazı binalarda çatlak olduğu konusunda gelen ihbarları değerlendirip buralarda Belediye Başkanımız ve teknik ekiplerle birlikte incelemeler yapıyoruz. Zarar gören binalardaki vatandaşlarımızın evlerini boşaltıyoruz ”dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise şuana kadar depremden zarar gören 6 ev olduğunu, bunlardan ise 5’ini boşalttıklarını belirterek, ”Boşalttığımız evlerdeki vatandaşlarımızı geceyi geçirmeleri için farklı yerlere yönlendiriyoruz. Hasar tespit çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler AFADdan açıklama Hatayda 4,8 büyüklüğünde deprem

ÇEVRE İLLERDEN HİSSEDİLDİ

4, 8 büyüklüğünde meydana gelen deprem Kahramanmaraş’ta da hissedildi. Deprem çevre illerde de hissedilirken Gaziantep’in İslahiye ilçesinde deprem nedeniyle vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

DEPREM ANI SAHİLDEKİ KAMERALARA YANSIDI

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen deprem anları Payas ilçesi sahilinde kameralara yansıdı. Depremin özellikle Kırıkhan’a yakın bölgelerde kuvvetli hissedildiği de belirtildi.

VATANDAŞLAR GECEYİ SOKAKTA GEÇİRİYOR

 Depremin ardından tedbir amaçlı evlerine giremeyen vatandaşlar, park ve bahçelerde sabahlayarak önlem aldı. Sokakta ateş yakarak çevresinde oturan vatandaşlar tedbir amaçlı bu geceyi sokakta geçireceklerini ifade ettiler.

Read More