Elon Musk, yeni Tesla CEO’sunu seçmiş olabilirTesla Elon Musk ve Tom Zhu Xiaotong LOG Tasarım

Ortaya çıkan bilgilere göre Elon Musk, yeni Tesla CEO’sunu seçmiş olabilir. Bu konuda adı geçen isim Tom Zhu Xiaotong.

Tom Zhu Xiaotong, Tesla’ya kesinlikle yabancı bir isim değil. 2023’ün başında Türkiye operasyonuna da başlayacak şirkete 2014 yılında katılan Tom Zhu Xiaotong, şu an aktif olarak Tesla’nın Çin operasyonunu yönetiyor ve başarılarıyla şirket içerisinde sayılan birisi konumunda bulunuyor. Tesla’ya şirketin Çin’deki “Supercharger (Hızlı şarj istasyonları)” programının sorumlusu olarak katıldığı aktarılan Xiaotong, küresel başkan yardımcısı ve ardından Veronica Wu’nun şirketten ayrılmasının ardından Çin’deki operasyon başkanlığına terfi etmiş oldukça tecrübeli bir isim olarak dikkat çekiyor.

Firmanın üretim kapasitesini ve satışlarını inanılmaz oranda artıran Gigafactory Shanghai fabrikasının kurulmasında da büyük bir payı bulunan Tom Zhu Xiaotong, Elon Musk’ın yerine oldukça uygun görünüyor. Xiaotong’un şu an ABD’de olduğu ve CEO’luğu almadan önce oradaki operasyonu öğrendiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk şu an Tesla yanında SpaceX ve Twitter’ın da CEO’su olarak görev yapıyor. Geçtiğimiz ay Twitter’ın başında kalmak istemediğini dile getiren Musk, 2023’te Tesla yanında SpaceX’in de CEO’luk görevini bırakabilir, bu sayede başka projeler için daha fazla zaman bulabilir. Musk’ın sahibi olduğu Twitter harici tüm şirketler şu an kendi kendisine yetecek konumda bulunuyor.

Tesla Elon Musk ve Tom Zhu Xiaotong LOG Tasarım

Tesla Elon Musk ve Tom Zhu Xiaotong LOG Tasarım

∗Tom Zhu Xiaotong ve Elon Musk yan yana

Tesla ve Elon Musk detayları bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Read More